Nešťastný zápas v Podolsku zatienil výborný zápas v Jaroslavli

Slovan sa vrátil z posledného tripu so ziskom piatich bodov. Slovan sa ukázal v lepšom svetle ako proti Medveščaku Záhrebe, za predvedené výkony  sa hanbiť určite nemusí.

V prvom zápase dokázali belasí  po výsledku 3:2 sn uhrať bod na ľade Dinama Minsk, v ktorom ťahali za kratší koniec v lotérii samostatných nájazdov. Po zranení sa do brány vrátil Johan Backlund, ktorý svojimi zákrokmi Slovan podržal. Slovan nezvládol tentokrát hru v oslabení, keďže oba góly Minsku padli v ich početnej výhode.

V ďalšom zápase belasí milo prekvapili na ľade silného Lokomotivu Jaroslavľ, kde dokázali vyhrať 2-0! Povestnú roletu zatiahol švédsky brankár v službách Slovana – Johan Backlund. a keď Slovan premenil svoje gólové príležitosti, odviezol si z Jaroslavli plný bodový zisk. Podobne ako proti Minsku, aj v tomto zápase Slovan zlepšil defenzívnu činnosť celého tímu, za čo bol odmenený.

Posledný zápas na tripe Slovanu nevyšiel podľa predstáv. Hoci si z neho odviezol po prehre 2:1pp bod, ešte v 55 .minúte zápasu viedol 1-0. Slovanu sa vymstila pasívna hra v tretej tretine, v ktorej dokázal ohroziť brankára Podolsku jedinou strelou. Slovan navyše v druhej tretine nevyužil dlhú presilovku o dvoch hráčov, za čo si podľa nepísaného hokejového pravidla nezaslúžil vyhrať.

Najbližšie čakajú Slovan až štyri zápasy doma, keď postupne privíta 15.1. o 19.30 HK Soči, 17.1.o 17.30 Dynamo Moskva, 20.1. o 19.30 Dinamo Minsk a 22.1. o 19.00 Atlant Mytišči. Vstupenky na tieto zápasy si môžete zakúpiť tu.

Koľko bodov podľa vás získa Slovan z týchto zápasov?