Preview : HC Slovan Bratislava vs. HK Soči

Pre Slovan sa začína séria štyroch stretnutí na domácom ľade, kde pôjde nielen belasým o mimoriadne dôležité body o postup do play off. Slovan má veľkú šancu spraviť dôležitý krok a priblížiť sa „na dostrel“ vytúženej postupovej priečke. Dnes o 19.30 privíta HK Soči, ktorému patrí so ziskom 63 bodov v tabuľke siedma priečka,  Slovan má o šesť bodov menej, nielen preto má dnešný duel prívlastok ako „šesťbodový.“ Slovanu by mohla pomôcť  aj dnešná prípadne prehra Novgorodu na ľade CSKA, zaujímavý pre fanúšikov bude určite aj výsledok zo zápasu Atlantu s Podolskom.  Aj keď kalkulovať sa nevypláca, treba sa hlavne pozerať na seba.

Screenshot_1

HK Soči  má za sebou sériu domácich zápasov s bilanciou 2-0-2 so skóre 15:13. Na ihriskách súperov sa im príliš nedarí, keďže vonku prehrali tri posledné zápasy.  Posledné stretnutie proti Atlantu síce vyhrali domáci 6:4, ale zápas to bol neobyčajne bohatý na zvraty. Prvú tretinu vyhrali domáci 4:0, druhú hostia 4:1, aby v tej poslednej poistil výsledok gólom do prázdnej brány Pettersson. Švéd je s 15 gólmi  aj najlepším strelcom  svojho tímu a s 29 bodmi aj najproduktívnejším hráčom. Do Bratislavy príde aj Andrej Kosticyn, ktorý odohral v  NHL 398 zápasov. V obrane dominujú Clay Wilson a Nikita Ščitov, dobre im sekunduje aj Rayn Whitney, ktorý v NHL odohral 481 zápasov, niekdajšie päťka draftu, ktorého si v roku  2002 vybral Pittsburgh Penguins.

Jediný vzájomný zápas v úvode decembra minulého roka prehral Slovan 1:4, keď doplatil na nepremenené gólové príležitosti z prvej tretiny, aby nezvládol druhú tretinu, v ktorej inkasoval štyrikrát. Čisté konto domácemu brankárovi Tomášovi Pöpperlemu pokazil Štefan Ružička.

S tréningom začali aj Brejčák s Mihálikom, či obaja nastúpia nie je ešte isté.

Slovan nastúpi v tomto zložení:

 Backlund (Godla) – Sersen, Luža, Nagy, Surový, Bartovič, – Barker, Štajnoch, Vondrka, Murley, Hudáček – Kozák, Starosta, Jeglič, Tičar, Netík – Rehák, Brejčák, Ölvecký, Šťastný, Kudrna.

3 thoughts on “Preview : HC Slovan Bratislava vs. HK Soči

Pridaj komentár