Preview: KHL Medveščak Záhreb – HC Slovan Bratislava

HC Slovan zakončí svoj prvý trip na ihriskách súperov o 19.30 na ľade Medveščaku Záhreb. S tradičným súperom, ktorému po dobrom začiatku trošku dochádza dych, aktuálne klesol pod čiaru postupu do vyraďovacej časti. Naopak, v povestných kľudných vodách sa nachádza Slovan, ktorý získal  z ostatných troch zápasov výborných deväť bodov.  Za očakávaniami zaostáva Dinamo Minsk. Stretnutie vysiala od 19.25 Sport 2.

 

table149

KHL Medveščak Záhreb

Medvede ťahajú nelichotivú sériu troch prehier v rade. Podobne ako Slovan, aj oni majú za sebou moskovské vystúpenia s Dynamom a Podolskom. Dynamu podľahli tesne 1:2, v zápase s Podolskom ťahali za kratší koniec v nájazdovej lotérie, odviezli si iba bod.  V úvode sezóny sa Medveščaku darilo aj vďaka Kanaďanovi Taylori v bráne, ten svoj tím podržal. Aktuálne je zranený, v bránke sa strieda Heeter s Kroseljsom. V klubových štatistikách dominuje so šiestimi bodmi obranca Kinrade Geoffrey, v závese sú Česi Kvapil, Smoleňák a Mertl.

bart

HC Slovan Bratislava

Slovan po vydretom domácom zápase s Medveščakom Záhreb uspel v dvojzápase na ľade Dynama Moskva i Víťazu Podolosk. Zaknihoval mimoriadne cenné body z ľadu priamych súperov o postup do play-off.  V Podolsku otváral skóre  novic v belasom drese  Filip Novák, podobne ako on aj Rok Tičar si otvoril strelecký účet v sezóne. Gólovo sa v novom ročníku trápi Ladislav Nagy,  ten v minulosti patril k hráčom, ktorí sa vedeli proti Záhrebu strelecky presadiť. Jeho čas by mohol prísť už v druhom vzájomnom zápase s týmto súperom v aktuálnom ročníku.

Vzájomné zápasy

V KHL má lepšiu bilanciu Medveščak, keď dokázal Slovan až päťkrát poraziť, štyrikrát prehral. Podarí sa Slovanu vyrovnať skóre ?

Kto dostane priestor v bráne tentokrát? Bude to Brust, ktorý dôkladne pozná bránkovisko v Záhrebe alebo jeho Garnett?

Brust (Garnett) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Kozák, Sersen, Mihalik– Kašpar, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič  – Skalický, Lušňák, Skokan.

 

 

 

Pridaj komentár