Novokuzneck si z Bratislavy odviezol poltucet (VIDEO)

HC  Slovan Bratislava – Metallurg Novokuzneck 6:0 ( 3:0, 1:0, 2:0)

Góly: 11. Jeglič (Tičar, Šťastný), 17. Švarný (Protasenja, Bartovič), 18. Barker (Kašpar), 39. Kašpar (Surový), 45. Šťastný (Tičar, Jeglič), 59. Skokan (Bartovič, Barker)

HC Slovan: Garnett (Brust) – Barker, Sersen , Starosta, Švarný, Mihalik, Valach, Kozák – Kašpar, Nedorost, Surový – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skokan, Protasenja, Bartovič– Skalický, Viedenský, Lušňák

Novokuzneck: Poďapoľskij (od 21.Novotný) – Kuklev, Postnikov, Fairchild, Manuchov, Amirov, Skutar, Kamalov, Antonovskij – Drugov, Romanov , Komaristyj  – Kazakov, Stoa, Orlov – Karavajev, Kousal, Kaprizov – Berdnikov, Malinovskij, Musin

Rozhodovali: Kiseliov, Dejev – Zacharenkov, Sadovnikov, Vylúčenia: 7:4  Strely: 41:17

Diváci: 6875

Tretí zápas na domácom ľade v sezóne Slovan začal aktívne, v polovici prvej tretiny sa predviedol druhý útoku. Tičar perfektne našiel Jegliča, ktorý sa nemýlil. 1:0. Vzápätí vymyslel prekvapivú strelu Kašpar, brankár Poďapoľskij sa nenechal nachytať. V 17. minúte už ale nestačil na Švarného strelu švihom od modrej čiary 2:0. V presilovke na 3:0 navýšil skóre Barker, ktorý tak uzavrel prvú tretinu.

Do druhej časti nahradil Poďapoľskiho Novotný, ktorý hneď z prvej šance Slovana musel zasahovať po Kašparovej strele. V polovice zápasu mal Slovan dve veľké šance, najprv Viedenský a potom aj Kašpar neuspeli, český útočník však svoju strelu obtrel o brvno.V 36. minúte sa Garnettovi pripomenul Stoa, ktorý ani na dvakrát nedokázal znížiť. Minútu a pol pred koncom druhej tretiny sa do streleckej listiny zapísal Kašpar. Ten si strelou z pomedzi kruhov vychutnal Novotného 4:0.

Hneď po príchode zo šatne sa dostal do brejku Nedorost, Novotný betónom zachránil. O pár minút vybojoval vo vlastnom pásme po spolupráci s  Jegičom puk Tičar, v tretine hostí našiel Šťastného, ktorý prízemnou strelou zvýšil na 5:0. Novokuzneck bol nebezpečný hlavne v presilových hrách.  Stoa na Garnetta nestačil. Kanaďan sa predviedol aj v 55. minúte keď v krátkom čase predviedol dva krásne zákroky lapačkou, čím si vyslúžil potlesk bratislavského publika. V samom závere zápasu na konečných 6:0 stanovil  Skokan, ktorý dorazil  Bartovičovu strelu za Novotného.