Slovan nestačil na favorizovaný Magnitogorsk (VIDEO)

HC Slovan  Bratislava – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Góly: 45. Bartovič (Surový, L. Nagy), 50. Tičar (A. Šťastný, Jeglič) – 16. Platonov (J. Birjukov), 32. Tereščenko (Filippi, Lee), 56. Filippi (Wolski), 59. Osala (Filippi, Wolski), 60. Timkin (Kaletnik)

HC Slovan: Garnett – Barker, Sersen, Starosta F. Novák, Mihálik, Švarný, Luža – Miklík, V. Nedorost, L. Nagy – Kašpar, Surový, Bartovič – A. Šťastný, Viedenský, Skalický – Puliš, Tičar, Jeglič

Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, J. Birjukov, Lee, Chabarov, Tereščenko, Batyršin, Bereglazov – Zaripov, Jan Kovář, Moziakin – Wolski, Kaletnik, Kosov – Timkin, Železkov, Osala – Potechin, Filippi, Platonov

Rozhodovali: Belov, Gusev – Zacharenkov, Sazonov , Vylúčenia: 3:5,  Divákov: 8342

Hneď v úvode zápasu Zaripov ohrozil Garnettovu bránu, jeho strela skončila na tyčke. Otvoriť skóre mohol Lee, ale Garnett jeho šancu zamaril. Slovan svoju prvú presilovku v zápase nevyužil, Sersenova strela narobila Košečikonovi problémy. Hostia sa tlačili pred bránu Slovana, ich prvý útok si vytvoril tlak, po ktorom  Mozjakin tesne minul. V druhej početnej výhode belasých ušiel v oslabení Platonov, ktorý otvoril skóre.

V druhej časti s dobré gólové príležitosti vypracovali Surový, Nagy či Viedenský, brankár Košečkin bol pozorný. Keď Slovan nevyužili ani svoju tretiu presilovku v stretnutí prišiel trest. Svoju prvú početnú výhodu premenil na gól Tereščenko, ktorý zvýšil na 2:0. Hostia si svoje dvojgólvé vedenie do konca druhej časti postrážili.

Tretiu tretinu začal lepšie Magnitogorsk, keď sa do prečíslenia dostal Wolski s Lee, Wolskeho pokus Garnett zneškodnil. Na druhej strane odpovedal kontaktným gólom Slovan, Bartovič prestrelil Košečkina. Slovan ožil, ale musel si dávať pozor na brejkové situácie hostí.  Wolski ponúknutú šancu nevyužil, za čo ho potrestal Tičar. Ten nahodil puk na bránu hostí 2:2.  Belasí boli blízko k vedúcemu gólu, ale Nedorost z blízka neuspel. Po Filippiho nahodení si nešťastne puk do vlastnej brány zrazil Starosta. Slovan už nemal sily na vyronanie, v závere dvakrát inkasoval, prehral tak 2:5.

Pridaj komentár