Obranu belasých posilní srbský stopér

Káder belasých pre novú sezónu 2016/17 oživí ďalšia významná posila. Do obrannej formácie prichádza stopér Milan Rundič, ktorý naposledy pôsobil v Trenčíne. Rundič patrí k elitným stredným obrancom našej najvyššej súťaže a o jeho služby bol na prestupovom trhu veľký záujem. Dvadsaťštyriročný ľavák prinesie do našej obrany vysokú kvalitu v defenzívnej činnosti i pri rozohrávke. Zmluva znie na štyri roky. Informuje oficiálny web. 

Milan Rundič zastáva s výškou 188 centimetrov vcelku prirodzene post stopéra. V drese Trenčína navyše Rundič v niekoľkých zápasoch alternoval i na poste krajného obrancu či defenzívneho štítu. Srbský obranca sa vyznačuje vysokou úspešnosťou v osobných súbojoch, kvalitnou rozohrávkou a nechýba mu ani dobrá kopacia technika. Dokázal to aj v predchádzajúcom ročníku 2015/16, v ktorom z priameho kopu skóroval proti Myjave.

Dvadsaťštyriročný Srb futbalovo vyrastal v klube Kolubara Lazarevac, kde začínal aj na Slovensku známy Nemanja Matič. Jeho kariéra pokračovala v chorvátskom Interi Zaprešič, odkiaľ pred sezónou 2013/14 prišiel na Slovensko. Rundič odohral za Trenčín celkom 75 zápasov a pripísal si tri góly, pričom patril k neodmysliteľným pilierom základnej zostavy. Má skúsenosti aj z európskych pohárových súťaží, kde nastúpil v šiestich stretnutiach. V ročníku 2015/16 sa Rundič predstavil v 23 zápasoch a raz skóroval.

Nová posila belasých má na konte aj štart v reprezentačnom drese. Rodák z Belehradu odohral v máji 2014 jedno medzištátne stretnutie za srbský výber do 21 rokov.

„Jedným z našich najhlavnejších cieľov bolo získanie jedného kvalitného stopéra. Hlavné kritériá na túto pozíciu sme si pred sezónou stanovili tak, aby bol ľavonohý, rýchly a s kvalitnou rozohrávkou. Milan spĺňa všetky tieto charakteristiky na výbornú a jeho veľkým plusom je, že sme ho mohli dlhodobo sledovať v našej lige, a preto dokonale poznáme jeho kvality. O Milana bol na prestupovom trhu veľký záujem, či už zo strany Trenčína o predĺženie zmluvy, ale aj z viacerých zahraničných klubov, ktoré ho dlhodobo sledovali. Som veľmi rád, že sa Milan rozhodol práve pre nás a prejavil veľký záujem obliekať dres bratislavského Slovana. Momentálne sa Milan zotavuje zo zranenia kolena, kvôli ktorému musel začiatkom roka podstúpiť operáciu. Dnešným dňom začala posledná fáza jeho rekonvalescencie. Keďže jeho zranenie bolo z kategórie vážnejších, nechceme v jeho prípade nič uponáhľať. Milana všetci v klube vítame a veríme, že nám pomôže naplniť naše krátkodobé a dlhodobé ciele. Taktiež podľa Milanových slov je prestup do Slovana výrazným posunom v jeho doterajšej kariére,“ povedal na margo prestupu viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

FOTO: skslovan.com

Pridaj komentár