Okrem obrancu by sme chceli ešte jedného útočníka, hovorí Maroš Krajči

Hokejisti Slovana sa aktuálne pohybujú v popredných miestach extraligovej tabuľky. Momentálne Slovanu chýbajú pre zranenia a choroby viaceré útočné opory, ktoré spolu tvoria až 40 percent dosiahnutých kanadských bodov. Navyše z klubu po Camovi Lee do zámoria zamieril aj Marián Studenič, ktorého z hosťovania povolal jeho zámorský klub NHL New Jersey Devils. Po zápase s Michalovcami bol na listinu zranených zapísaný aj Rastislav Gašpar, zranenia hlásia Andrei Makarov aj Samuel Petráš. „V rozpätí pár týždňov sa nám vážne zranili Brendan Ranford, Brant Harris, Tomáš Zigo a Samuel Buček. Sú to hráči prvých dvoch formácií a všetci hrávajú presilovku. Čakáme tiež na návrat Tomáša Matouška. Takých hráčov jednoducho v našich pomeroch nedokážete len tak nahradiť. Každý súdny fanúšik, ktorý pravidelne sleduje hokej, mi určite dá za pravdu. Na trhu nie sú hráči, ktorí by dokázali okamžite zaujať ich miesto v zostave,” uviedol pre oficiálny klubový web belasých generálny manažér HC Slovan Bratislava Maroš Krajči.

S A-mužstvom trénujú a do zápasov naskakujú viacerí juniori, či dokonca vekom dorastenci. Slovan od začiatku sezóny do súťažného diania nasadili až 10 hráčov vo veku 16 – 20 rokov. „Ukazuje sa, že sme v októbri urobili veľmi múdre a prezieravé rozhodnutie, keď sme najperspektívnejších hráčov z tímov do 20 a 18 rokov vytiahli do A-tímu. V polovici októbra boli v dôsledku koronakrízy na neurčito prerušené všetky mládežnícke súťaže. Keďže v tejto sezóne reálne nedisponujeme farmárskym tímom v 1. SHL, bola to jediná možnosť, ako im zabezpečiť kvalitný tréningový proces a zápasovú prax,” prezrádza Krajči. Vzhľadom na absenciu kľúčových hráčov sa tíska otázka, či do konca prestupového obdobia posilnia Slovan noví hráči. Krajči na túto tému povedal: „V tejto sezóne skautujeme doslova v každom extraligovom kole. Hľadáme však hráčov pre Slovan s perspektívou dvoch – troch rokov, nie iba na zalátanie momentálnych dier. Do mužstva chceme priviezť konštruktívneho obrancu s dobrým korčuľovaním. Kontaktovali sme viacero zaujímavých mien, ktoré sa z hľadiska veku (25 rokov) a odohraných zápasov (260+) radia v AHL medzi tzv. veteránov. Verím, že sa nám napokon podarí podpísať hráča, ktorý bude rozdielovým nielen pre tohtoročné play-off, ale budeme s ním môcť rátať aj pre ďalšiu jubilejnú sezónu. Okrem obrancu by sme chceli ešte jedného útočníka.”

Korona kríza spôsobuje viacerým klubom straty, ktoré sa týkajú najmä tržieb z predaja vstupeniek. Podľa Krajčiho výpočtov, Slovan každým domácim zápasom bez divákov prichádza o 45 až 50-tisíc eur na ticketingu. „Je doslova malým zázrakom, ako po turbulentnom období v tejto zložitej dobe vôbec fungujeme. Hráči a realizačný tím majú všetko, v tomto smere nemajú žiadne starosti a môžu sa venovať iba svojim výkonom. Na druhej strane, akcionári pred nás postavili tie najvyššie ciele, čo je absolútne fér. Preto je celkom pochopiteľné, že aj my máme svoje finančné limity. Ťažko môžete dnes argumentovať pri snahe o angažmán zaujímavého hráča, koľko peňazí sa klubu vráti trebárs na zvýšenej návštevnosti. So súčasným kádrom sme však spokojní a keď sa nám v priebehu januára postupne vrátia zranení hráči, naša sila pred rozhodujúcou fázou sezóny výrazne vzrastie,” dodal na záver generálny manažér Slovana.

Pridaj komentár