Preview: HC Slovan Bratislava vs. Metallurg Novokuzneck

A je tu posledný zo štvorzápasovej domácej série. Dnes privíta Slovan o 19:00 jeden z najslabších tímov KHL Metallurg Novokuzneck.

História

Tím bol založený v roku 1949 v tedajšom Stalinsku. Väčšinu svojej histórie prežili v nižších súťažiach. Až koncom 90-tych rokov a začiatkom 21. storočia sa zlepšili a to až natoľko, že sa zaradili medzi najlepšie tímy ruskej superligy. V roku 1999 dokonca hostili aj úplne prvú all-star ruskej superligy. Novokuzneck však začal znova padať v roku 2004, kedy manažment Metallurgu prešiel do SKA a stiahol so sebou aj ich najlepších hráčov. V KHL sa im ešte nikdy nepodarilo do play-off postúpiť. Minulú sezónu skončili druhí od konca vo východnej konferencii, keď predbehli len suverénne najslabší Amur Chabarovsk.

Hráči

Asi najznámejším odchovancom Novokuznecku je aktuálna jednotka v bránke Columbusu Sergei Bobrovski. Jeho materský klub však vo svojej zostave nemá nijakú hviezdu ani hráča, ktorý by vytŕčal z radu. Ani počas letnej prestávky pred začiatkom tejto sezóny nijak výrazne neposilnili káder. Najviac si treba dávať pozor na Galimova, ktorý má na konte 11 gólov. 14 zápasov si tu v tejto sezóne odkrútil aj (už) bývalý hráč belasých Tomáš Rachůnek.

Vzájomné zápasy

Ako je známe Slovan nevie hrať proti slabým súperom, kedy je v roli favorita a mal by tvoriť. A tak vyzerá aj vzájomný zápas s Metallurgom. Z doterajších štyroch až tri vyhral Novokuzneck. Ten však aktuálne ťahá až šesť-zápasovú šnúru prehier. Vonku dokonca naposledy vyhrali ešte 12.10. na pôde Astany. Slovan však na tom tiež nie je najlepšie. Z posledných desiatich zápasov sa mu podarilo len dvakrát dať viac ako jeden gól a dokopy ich strelil 11, čo je v priemere len jeden gól na zápas. Takto sa zápasy vyhrávať nedajú.

Zaujímavosť na záver

Slovan rovnako ako Metallurg maju rovnakú bilanciu zápasov pre dnešný deň (teda Slovan bilanciu domácich a Metallurg hosťujúcich zápasov) 3-2-2-8.

Dnes sa Slovan stretáva s tímom s najhoršou presilovkou, tak verme, že im v tomto smere nevylepšíme štatistiky. Rovnako sa musia konečne zobudiť strelci, veď napríklad Laco Nagy nedal gól už päť zápasov, no sú tam aj horší “ pacienti“. Dúfajme, že sa Matikainenovi konečne podarí ustáliť formácie, aby si hráči na seba zvykli, góly sa dajú dávať len ak funguje chémia medzi hráčmi vo formácii.

Nastúpime vo víťaznej zostave alebo skrz menšie zranenie budú musieť pauzovať Backlund a Mihalik?

Janus (Godla) – Sigalet, Štajnoch, Bartovič, Murley, Surový – Baranka, Brejčák, Ružička, Nedorost, Nagy – Starosta, Sersen, Netík, Tičar, Jeglič – Luža, Ölvecký, Bližňák, Šťastný.

 Ďalšie zaujímavosti  v číslach:

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 40b

Celkové skóre: 68:80

Bilancia doma : 3-2-2-8 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-1-1-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 14 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 11 asistencií Ladislav Nagy

Najlepší hráč: 25 bodov Ladislav Nagy

Najvyťažovanejší hráč: 22:36 minút Michal Sersen

Najtrestanejší hráč: 57 minút Michal Sersen

Celkový počet trestných minút: 507 minút

Úspešnosť brankárov: 90,9% Jaroslav Janus, 90,7% Johan Backlund

Počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 23/23

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 15,8% / 85,1%

Zranení hráči: Johan Backlund, Vladimír Mihalik

Metallurg Novokuzneck

Počet bodov: 31b

Celkové skóre: 58:98

Bilancia vonku: 3-2-2-8 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-0-0-5 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 11 gólov  Ansel Galimov

Najlepší nahrávač: 10 asistencií James O’Brien

Najlepší hráč: 15 bodov Ansel Galimov, Ryan Stoa

Najvyťažovanejší hráč: 17:54 minút Alexander Makarov

Najtrestanejší hráč: 40 minút Mikhail Kuklev

Celkový počet trestných minút: 412 minút

Úspešnosť brankárov: 92,8% Rafael Khakimov, 90,6% Ilya Sorokin

Počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 10/28

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 7,4% / 82,7%

Zranení hráči: Ilya Musin

Pridaj komentár