Šumy o návrate do extraligy nepotvrdené, KHL je stále v hre!

Iba pred pár hodinami sa hokejová verejnosť dozvedela ústami Juraja Širokého mladšieho, že Slovan pravdepodobne skončí opäť v Slovenskej Extralige. Výkonný viceprezident HC Slovan, ktorý sa cez víkend objavil na zápasoch slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Ostrave, to povedal pre denník Plus jeden deň.

Ako nám však potvrdili zdroje v klube, napriek tomu, že vyjadrenie poskytol vysoký člen predstavenstva, išlo iba o súkromný názor a v žiadnom prípade nejde o oficiálne stanovisko klubu. „Stále to vyzerá na „fifty-fifty“. Vyjadrenia pána Širokého z dnešného rána sú iba jeho súkromným názorom, HC Slovan žiadne oficiálne stanovisko nevydal,“ potvrdil pre Slovan Positive marketingový riaditeľ klubu Milan Vajda.

„Niektorí členovia predstavenstva na čele s generálnym manažérom sú momentálne v Moskve, kde rokujú o budúcnosti Slovana, niektorí sú na svetovom šampionáte v Ostrave, ďalší pracujú doma. Rokovanie čaká aj nášho výkonného riaditeľa pre KHL, ktorý bude hovoriť s prezidentom súťaže pánom Černyšenkom. KHL je stále v hre, to vám môžem prezradiť,“ pokračoval Vajda.

Napriek tomu, že sme vás ráno informovali o termíne 15. mája, dokedy Slovan musí podať prihlášku na stôl prezidenta spoločnosti Pro-Hokej, táto skutočnosť má aj svoje „ale“. „Pán Paštinský sa už dávnejšie vyjadril, že nám poskytne výnimku do konca mája, kedy je oficiálny termín podania prihlášky do KHL. My tento termín chceme určite využiť. Definitívu budeme poznať možno dva – tri dni pred jeho naplnením. Až potom klub vydá oficiálne stanovisko ohľadne ďalšej budúcnosti. Všetky slová sú v tejto dobe predčasné“ uzavrel špekulácie Milan Vajda.

 

Pridaj komentár