Päť dôvodov, prečo môže byť Slovan s Ufou úspešný

Slovan čaká už tretí domáci zápas v krátkom čase. Tentokrát bude súperom belasých Salavat Julajev Ufa. My sme sa pokúsili nájsť päť dôvodov, vďaka ktorým, by Slovan mohol v tomto zápase svojho súpera poraziť.

1. Slovanu sa proti Ufe v minulosti darilo. Na domácom ľade s ňou ešte neprehral.  Tento fakt môže zavážiť aj tentokrát.

2. Rozdiel na brankárskom poste. Salavat už inkasoval 44 gólov, čo ho radí v lige medzi celky s najhoršou defenzívou. Viac gólov ako Ufa inkasovali už iba tri tímy v KHL. Lada 45, prekvapujúco Barys 47 a najhorším je v tomto ukazovateli  Novokozneck 51. Prvý brankár Ufy má 88% úspešnosť zásahov zo 14 odchytaných zápasov.

3. Každá kríza má svoj koniec, Slovan naposledy doma získal plný počet bodov 6.9.! Už takmer mesiac sa na domácom ľade netešil z plného bodového zásahu. Určite sa ráta bod s Petrohradom, ako aj výhra v predĺžení nad Rigou, ale tých víťazstiev z domácich zápasov je málo.

4. Trénerské skúsenosti hovoria v prospech Miloša Říhu, ktorý má za sebou viacero úspešných zástavok ako jeho proťajšok Anatoli Yemelin, ktorý v KHL okrem Ufy pôsobil na lavičke Chabarovsku, Novokuznecku, či naposledy Jekaterinbugu.  Miloš Říha v KHL viedol Atlant Mytišči, SKA Petrohrad, Spartak Moskvu, Omsk či aktuálne Slovan.

5. Veľa hviezd v jednom tíme nemusí vždy znamenať zaručený úspech. Toto je aj príklad Salavatu. Nie každý hráč dokáže akceptovať odrazu menšiu porciu minút strávenú na ľadovej ploche v zápase. Omark, Lisin, Grigorenko, Hartikainen, Černov, Engqvist, Lazarev – všetci títo hráči boli členmi elitného útoku. 

 

 

 

Pridaj komentár