Preview : HC Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa

Po dvoch, žiaľ pre Slovan neúspešných domácich zápasoch, sa v Bratislave predstaví o 19.30  Salavat Julaev Ufa.  Bohatý ruský klub, s ktorým v minulosti obranca Slovana Tomáš Starosta vyhral Gagarinov pohár. Slovan sa po sľubnom úvode v tabuľke prepadáva. Bodové rozdiely nie sú ale veľké. Pred sebou má dva zápasy so súpermi, ktorí nebudú v Bratislave „betónovať“ svoj modrú čiaru. Veríme, že Slovan sa chytí, zlomí streleckú smolu. Vstupenky sú k v predaji v sieti ticketportal.

tablee

HC Slovan

Trápenie belasých na domácom ľade pokračuje aj v tejto sezóne. Samotní hráči si to nevedia vysvetliť, tréner Miloš Říha siahol po Radovanovi Pulišovi zo Zvolena. Ten vo svojej premiére v KHL nesklamal, k jeho spokojnosti mu chýbal strelený gól. Zo zostavy vytlačil Patrika Lušňáka, ktorému bojovnosť nemôžeme uprieť, ale bodovo sa podobne ako jeho spoluhráči trápi. Slovan si z posledných zápasov zhoršil aj svoje postavenie v oslabení, kde patril k najlepším v súťaži.

DSC08046

Salavat Ufa

Na lavičku prišiel pred sezónou Anatoli Yemelin, ktorý v minulosti trénoval Jekaterinburg. Zaujímavé mená pribudli v útoku. Ufa sa bude spoliehať hlavne na dvojicu Grigorenko a Omark. Prvý menovaný po boku Radulova exceloval v CSKA Moskva, Švéd naopak žiaril v Jokerite Helsinki. Zaujímavou posilou je Andreas Engqvist. V Ufe sa rozlúčili s fínskym rýchlikom Pihlströmom, ktorý strávil v jej drese ostatné štyri sezóny. Jeho krajan Teemu Hartikainen sa s klubom dohodol na novej dvojročnej zmluve.  Do obrany pribudol skúsený Fín Sami Lepistö, ktorý v NHL odohral 176 zápasov. V KHL obliekal dres Lokomotivu Jaroslavľ a Levu Prahu. Naposledy hájil farby Jekaterinburgu. V bránkovisku sa Ufa spolieha na 26-ročného Švéda Niklasa Svedberga, ktorý má skúsenosti z NHL, kde za Boston Bruins odchytal 19 zápasov. V zámorí získal viaceré ocenenia, v AHL sa stal dvakrát najlepším brankárom sezóny, dostal sa aj do výberu All-stars. Pred odchodom za more získal v sezóne 2011/2012 s Brynasom švédsky titul.  Napriek týmto posilám to Ufe nejde podľa predstáv, v tabuľke svojej konferencie figuruje až na 12. mieste. Na play-off stráca šesť bodov. Ostatné tri zápasy ťahali jej hráči za kratší koniec.

Vzájomné zápasy

Tie boli vyrovnané, veľa gólov neprinášali. Navyše Slovan na domácom ľade s Ufou neprehral. V príprave sa mu podarilo Salavat dvakrát zhodne po výsledkoch 3:2 poraziť.

12.12.14 HC Slovan Bratislava Salavat Ufa 3 : 2
(2 : 2)
09.01.14 Salavat Ufa HC Slovan Bratislava 4 : 2
11.10.13 HC Slovan Bratislava Salavat Ufa 2 : 1
(1 : 1)
19.12.12 HC Slovan Bratislava Salavat Ufa 1 : 0
(0 : 0)
13.10.12 Salavat Ufa HC Slovan Bratislava 3 : 2
(2 : 2)

 

Stretnutie môžete od 19.25 sledovať na Sport2

V tomto zložení pošle proti Ufe Miloš Říha svojich zverencov:

Brust (Garnett): Barker, Sersen – Starosta Novák – Mihalik, Švarný – Luža, Kašpar, Nedorost, Jeglič – Šťastný, Tičar, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Puliš.

Reč čísel:

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 19 b

Celkové skóre: 32:34

Bilancia doma: 2-1-0-6 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-2-0-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 5 góly Lukáš Kašpar

Najlepší nahrávač: 8 asistencií Cam Barker

Najlepší hráč: 11 bodov Cam Barker a Lukáš Kašpar

Najvyťažovanejší hráč: 20:01 minút Filip Novák

Najtrestanejší hráč: 33 minút Andrej Šťastný

Celkový počet trestných minút: 190 minút

Úspešnosť brankárov: 90,5% Barry Brust, 91,4% Michael Garnett

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 10,7% / 85,2%

Zranení hráči:  Juraj Valach, Dávid Skokan, Lukáš Kozák

Salavat Julajev Ufa

Počet bodov: 16 b

Celkové skóre: 35:44

Bilancia vonku: 1-0-1-5 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 2-0-0-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 6 gólov  Linus Omark

Najlepší nahrávač: 9 asistencii Kirill Kolcov

Najlepší hráč: 12 bodov Linus Omark

Najvyťažovanejší hráč: 22:15 minút Sami Lepistö

Najtrestanejší hráč: 31 minút Nikolaj Prokhorkin

Celkový počet trestných minút: 187 minút

Úspešnosť brankárov: 88% Niklas Svedberg, 82,7% Sokhatsky Vladimir

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 16,1% / 81%

Zranený hráč:  Chernov

 

Pridaj komentár