Slovan zdolal Zlaté Moravce a posunul sa v tabuľke na tretie miesto

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (2:0)

ŽK: 80. Školník
Divákov: 663
Slovan: Mucha – Sekulić, Saláta, Hudák, Podaný – Štefánik (59. Čikoš) – Milinkovič, M. E. González, Kubík (78. Oršula) – Zreľák (71. Priskin), Vittek.
ViOn: Ranilović – Pintér, De Souza, Tipurić, Majkić – Burić (62. Školník)– Orávik, Krznarić (83. Mance),  Glavaš, Perišić – Kana.
Slovan začal proti Vionu výborne. Už po dvanástich minútach zakrútil loptu z rohového kopu Milinkovič presne na hlavu Vitteka a kanonier Slovana ju nekompromisne umiestnil za chrbát brankára hostí. Súper po góle zlepšil pohyb, avšak do 25. minúty si nevypracoval žiadnu šancu. Muchu nemohla ohroziť ani Krznaričova strela spoza šestnástky, ktorá letela nad. Naopak, na druhej strane po rýchlom protiútoku zachránil stopér hostí svoj tím od druhého gólu, keď včas vypichol prihrávku Vitteka na Zreľáka, ktorý by zakončoval do prázdnej bránky. Vittek bol pri chuti aj naďalej, v 28. minúte sa po individuálnej akcii na ľavej strane pokutového územia dostal až pred Raniloviča, mieril ale iba vedľa bránky. V 39. minúte po kolmej akcii mohol zvýšiť Milinkovič, svoj únik ale nedotiahol do konca. V závere polčasu zahrozili aj hostia, Tawamba Kana však v ideálnej príležitosti prestrelil. Gól si však predsa len diváci ešte stihli zakričať. Milinkovič si tesne pred koncom prvého dejstva spracoval loptu na hranici šestnástky a volejom ju poslal do siete po druhýkrát.
V druhom polčase sa v prvej vážnejšej šanci ocitol Kubík, svoju strelu poslal smerom na bránku prudko, ale nepresne. Hostia sa mohli dostať do zápasu po akcii Tawambu, obrana belasých však pracovala aj naďalej dobre. V 73. minúte sa opäť prihlásil o slovo Milinkovič, vystrelil pekne, ale nepresne. Veľkú šancu mali hostia trinásť minút pred koncom, keď sa k odrazenej lopte dostal Orávik, mieril našťastie tesne nad. Rovnako pochodil aj Pintér po rohu hostí v azda najväčšej šanci z ich strany.  Tesne pred koncom mohol naopak navýšiť vedenie domácich striedajúci Oršula. Gól však už nepadol ani na jednej strane a tak sa hráči Slovana mohli po zápase tešiť po víťazstve 2:0.