Päť postrehov zo zápasu s Čerepovcom

Pred zápasom vzdali všetci prítomní minútou ticha hold zosnulému prezidentovi Michalovi Kováčovi. Slovan vstúpil do zápasu s vedomím, že každé zaváhanie ho môže v konečnom účtovaní v boji o play-off mrzieť. Po dramatickej koncovke, si po výhre 3:2 vybojoval tri body. Úspešne tak vstúpil do druhej štvrtiny ligovej sezóny.

Kvóta splnená

Čerepovec prišiel do Bratislavy s jasným cieľom, bodovať. Nič extra neukázal, napriek tomu ešte v 54. minúte viedol 2:1. Zdalo sa, že aj do pätice v rade sa ich zápas skončí takýmto výsledkom, a naplnia svoju dvojgólovú normu na zápas. Po kardinálnych chybách zaznamenali góly ako cez „kopirák“, keď zakončujúci hráč strieľal v oboch prípadoch do odkrytej brány, kde Brust nemal nárok na zákrok. Severstaľ ukončil päťzápasovú víťaznú sériu a je zrejmé, že im päťdňová pauza bez hokeja viac uškodila ako pridala na pohode.

Záhadná druhá tretina

Keď bol v 20. minúte vylúčený Sizov, Slovan vstúpil do druhej tretiny na upravenom ľade s početnou výhodou. Ideálnou možnosťou na zaznamenie druhého gólu. 22. druhú presilovku belasí nevyužili, aj keď si počas nej dokázali vytvoriť gólovú príležitosť. Čerepovec si hral stále to svoje, napádal už od úvodu stretnutia dvojicou hráčov rozohrávku Slovana, ten mal problém presne si prihrať, založiť súvislú útočnú akciu. Ak nerátame presilovku v úvode tretiny, môžeme povedať, že Slovan ako keby ani druhú časť nehral. Výsledkom je iba jeho päť striel, zatiaľ čo súper ohrozil Brusta 12-krát, zaznamenal dva gól, otočil vývoj zápasu.

Presilovkové odkliatie

Súboj Slovana s Čerepovcom bol aj o tom, kto bude úspešný v presilovke, nakoľko tak ako belasým ani Severstaľu presilovky vôbec nejdú. Obaja mali zhodne po dve príležitosti, ruskí rozhodcovia pískali po vzore bývalého extraligového rozhodcu Jána Čaprnku. Ten bol známy svojím „metrom“, vo väčšine prípadov odpískal iba tie najokatejšie fauly. Keď sa zápas blížil ku svojmu koncu, prišlo pre Slovan vykúpenie  vo forme presilovej hry. Ideálna šanca na vyrovnanie, početná výhoda číslo 23 priniesla vytúžené odkliatie formou Taffeho vyrovnávajúceho gólu.

Góly posíl

Pri vydretom víťazstve v zápase, ktorý dokáže mužstvo otočiť z nepriaznivého stavu nie až tak dôležité, kto dá tie potrebné góly, ktoré budú znamenať víťazstvo. V prípade Slovana sa o slovo prihlásili  posily, od ktorých Slovan čaká body, i kvalitné výkony. Zápas dobre rozbehol kapitán mužstva Andrej Mézsaroš, ktorý presnou strelou otvoril skóre. Zaznamenal svoj druhý gól v ročníku. Gól nádeje pridal po Cheechoovom priťuknutí Taffe, aby sa štvrtým gólom v sezóne priblížil k päťgólovému Václavovi Nedorostovi. Od Cheechoo sa očakávajú najmä góly, pred týmto duelom ich mal na konte dva. Tri minúty pred koncom zápasu predviedol v čom je silný. Spracoval si ťažký puk, pretlačil sa do zakončenia a zaznamenal víťazný gól. Veríme, že tento gól Jonathana naštartoval.

Redukcia zostavy

Keď Slovan po druhej časti prehrával 1:2, Miloš Říha sa odhodlal k očakávanému kroku, zmenám v zostave. Jednou z nich bolo vypojenie Vopelku so Šiškom, i Bačíka s Pokorným z hry. Zaujímavým ťahom bolo nasadzovanie k Taffemu so Šťastným obstriedania Cheechoo a Chipchuru. Tento ťah sa zdal byť dobrým riešením, nakoľko spomínaný Cheechoo rozhodol o troch bodoch pre Slovan.