Vittek s novou výzvou (VIDEO)

V lete ukončil svoje pôsobenie v Slovane odchovanec belasých Róbert Vittek. Ten po návrate zo zahraničia odviedol pre Slovan dobrú prácu, v lete sa netajil ambíciou skúsiť šťastie mimo Slovenska. Historicky najlepší reprezentačný kanonier, ktorý už v minulosti vystriedal viacero líg sa dohodol s vedením klubu DVSC Debrecín na zmluve do konca sezóny s možnosťou využitia opcie. Vittek pre oficiálny web priniesol prvý rozhovor, v ktorom povedal:

Svoju úspešnú legionársku kariéru tridsaťštyriročný útočník odštartoval v Nemecku v drese 1. FC Norimberg, ktorému v roku 2004 pomohol k návratu do Bundesligy, v sezóne 2006/2007 sa tešil zo zisku Nemeckého pohára. Vo Francúzsku obliekal dres OSC Lille. Posledné roky pred návratom do Slovana strávil v  Turecku – Ankaragücü, Trabzonspor, Istanbul BBSK, kde ho zužovali zranenia.  V Debrecíne sa stretne s krajanom Karolom Mészárosom, rovnako bývalým hráčom Slovana, ktorý do Debrecnu prestúpil pred sezónou z Puskas AFC.

Premiéru v novom drese by mohol absolvovať po reprezentačnej prestávke. DVSC sa aktuálne nachádza na 7.priečke v ligovej tabuľke. Debrecín je sedemnásobný majster Maďarska, ligový primát získal naposledy v roku 2014.

Správu priniesol oficiálny web DVSC.

 

Pridaj komentár