Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Riga

Zápasu s Rigou predchádzala milá udalosť. Čestné buly vhodila majsterka sveta Dominika Cibulková. Bratislavská rodáčka a odchovankyňa TK Slovana však po zápase spolu s fanúšikmi Slovana odchádzala sklamaná.

Výborná prvá tretina

Slovan vstúpil do zápasu aktívne, v štvrtej minúte sa presadil Taffe, čím sa gólovo dotiahol na Nedorosta s Cheechoom, zdalo sa, že si Slovan s Rigou hravo poradí. Vzápäť však nedokázal využiť viacero presiloviek, ani krátku 24 sekundovú o dvoch hráčov. Nebolo preto prekvapením, že v 10. minúte viedol 7:1 na strely. Riga sa Brustovi pripomenula dvoma pološancami až v 13. minúte. Keď Kopecký nedokázal v závere tretiny pridať druhý gól Slovana, do šatne sa odchádzalo za chudobného stavu 1:0.

S jedným gólom sa nevyhráva

Slovanu zvlhol pušný prach. Naposledy skóroval viac ako raz ešte 8.11. na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg, kde zvíťazil 1:4. Odvtedy svoj jednogólový „limit“ neprekročil. Hoci zdolal Jokerit 2:1, druhý gól Slovana zobral na svoje plecia Wirtanen…Koncovka je na bode mrazu, s jedným gólom sa iba ťažko vyhrávajú zápasy. Je na škodu veci, že vďaka slabej efektivite belasým unikajú body, nakoľko v zápasoch bývali lepším mužstvom. Nedorostova absencia začína byť citeľná.

Trest za ľahkovážnosť

V druhej tretine sa hralo podľa scenáru hostí. Tí častým kúskovaním hry zabránili Slovanu ísť do tlaku. Keď v presilovke z výhodných streleckých pozícii postupne Taffe, po ňom Meszároš a Smoleňák nedokázali trafiť priestor brány prišiel zákonitý trest. Pri Švarného zaváhaní na modrej čiare sa do úniku dostala dvojica Melja – Sestito, z ničoho nič bolo vyrovnané. Zdalo sa, že Slovanu bude vyhovovať väčší priestor na ľade, keď sa v druhej časti hralo postupne až takmer šesť minút 4v4. Šance neprichádzali. Zaujala iba výmena názorov medzi Šťastným a Jerofejevsom.

Dramatické predĺženia

Dalo by sa povedať, že predĺženie prinieslo viac šancí ako celá tretia tretina. Riga v tretej časti vystrelila na bránu až v 50. minúte! V predĺžení bol ku gólu bol najbližšie Meszároš, ktorý bol vo vyloženej pozícii, mohol sa dokonca Sedláčka opýtať „kam to chce“. Ešte pred ním neuspel Taffe. Z ničoho nič mohla v nadstavenom čase vyhrať aj Riga, ale Cibujskis stroskotal na Brusotvi. Keď sa nerozhodlo v predĺžení, prišli na rad samostatné nájazdy. Sedláček prečítal Jegličov pokus do šibenice, uspel aj proti Taffeemu s Plastinom. Rige stačil jeden premenený nájazd z Mullenovej hokejky na zisk dvoch bodov.

Najhorší výkon v sezóne

Ako sme spomínali vyššie, Slovan výborne v zápase začal. To mu však žiaľ vydržalo iba dvadsať minút. Postupne strácal myšlienku v hre, nahadzoval puky na zadný mantinel, vybíjal sa v rohoch. Chýbala väčšia snaha s výsledkom niečo spraviť. Nenašiel sa nik, kto by to „zobral“ na seba. Nepomohli ani zmeny v zostave pred poslednou tretinou. Slovan aj v treťom zápase za sebou iba s Rigou po 60. minútach remizoval, súperovi daroval dva body, ktoré môžu belasým v záverečnom účtovaní chýbať. Máme za to, že Slovan proti Rige predviedol svoj najhorší výkon v sezóne. Nie každý deň je nedeľa, treba sa skoncentrovať na sobotňajší duel s Minskom.