Gólová prestrelka pre Soči (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – HC Soči 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Góly : 4. Miklík (Bartovič, Surový), 12. Bartovič (Miklík, Švarný), 34. Kašpar (Barker), 47. Viedenský (Mihalik, Nedorost) – 9. Kazionov (Kuznecov), 23. Ščegolkov (Kazionov), 24. Ignatuškin (Warn), 36. Maxwell (Pajgin), 48. Krikunov (Ignatuškin, A. Kosticyn)

HC Slovan Bratislava: Garnett (24. Brust) – Barker, Sersen, Valach, Mihalik, Švarný, Luža, Kozák – Jeglič, Tičar, Nagy – Bartovič , Surový, Miklík – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Skalický, Lušňák, Skokan

HC Soči: Šikin (Barulin) – Semionov, Bernackij, Jalasvaara, Pajgin, Kuznecov, Mamašev, Malevič – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Skačkov, Maxwell, Petersson – Warn, Sčastlivý, Anisin – Ščegolkov, Dmitrij Kazionov, Denis Kazionov

Rozhodovali: Komarov, Safiullov – Goľak, Misiur Vylúčenia: 6:10 na 2 min, navyše: Kašpar (Slovan) 10 min za nešp. správanie, Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0,  Diváci: 9108

Slovan v úvode podržal Garnett, aby už v 4. minúte úspešne zakončil Miklík. Vyrovnanie prišlo o päť minút, krátko po tom ako belasí nevyužili presilovku, ktorá im vôbec nevyšla Soči využilo chybu v obrane Slovana. Tri minúty po vyrovnávajúcom góle šikovne od modrej čiary  vystrelil Bartovič, ktorého strela skončili v hornom rohu Šikinovej brány. Slovan si vedenie v prvej časti udržal, keď odolal dvojnásobnej presilovke súpera.

Druhú časť Slovan nezačal najlepšie, keď sa do brejku dostal Sčegoľkov začínalo sa od znova 2:2. Vzápätí gólman Garnett urobil chybu za vlastnou bránkou,  Ignatuškin do odkrytej brány zvýšil na 3:2. Slovan inkasoval dva rýchle góly v priebehu jednej minúty. Garnetta nahradil Brust, ktorý bol ihneď v permanencii, keď čelil presilovke. Vo vlastnom oslabení unikol Kašpar, gólmana Šikina nedokázal prekonať. Kašparova chvíľa prišla v presilovke štyroch proti trom 3:3. Vedenie svojmu tímu prinavrátil Maxwell, ktorý využil početnú výhodu o dvoch hráčov.

V tretej tretine sa beleasí snažili o vyrovnanie, to prišlo  47. minúte,  odrazený puk zasunul za Šikina Viedenský. Nerozhodný stav však vydržal iba 79 sekúnd, Brust nestačil na Krikunovovu strelu. Snaha Slovana o vyrovnanie bola značná, obrana Soči odolávala. Strely belasých tesne míňali bránku súpera. Slovan sa pokúsil o hru bez brankára, vyrovnať sa mu nepodarilo.