Úvodný zápas Slovanu na Steel Cupe nevyšiel

Steel Cup začal štvrtkovým duelom mezi švédskym Linköpingom a Slovanom. Švédi išli rýchlo do vedenia, v štvrtej minúte z bezprostednej blízkosti skóroval Bergfors. O ďalších desať minút mieril presne Ken André Olimb.

Slovanisti sa poprvýkrát radovali až po zmene strán, konkrétne v 26 minúte. Jeglič vyzval do sóla Václava Nedorosta, ktorý po kľučke zasunul puk medzi Johanssonove betóny. Ďalší góly prišly až v poslednej tretine.

Skóre sa menilo behem necelej minúty dvakrát, LHC najskôr zásluhou Andrewa Gordona navýšilo vedenie, to potom strelou do horného rohu bránky korigoval Marek Viedenský. Posledné slovo však patrilo opät Linköpingu.

Linköpings HC – HC Slovan Bratislava 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Góly a asistencie: 4. Bergfors (Little), 13. Olimb K. A. (Persson), 45. Gordon (Forsling, Roe), 50. Kristensen (Olimb K. A.) – 26. Nedorost (Jeglič), 46. Viedenský (Jeglič). Rozhodovali: Trombik, Mrkva – Tošenovjan, Gebauer. Vylúčení: 7:6. Využitie: 2:0. Diváci: 511.

Linköpings HC: Johansson – Lundgren, Forsling, Karlsson, Hausson, Kristensen, Näkyvä, Larsson – Roe, Karlsson, Gordon, Törnqvist, Lilja, Sylvegård, Gallo, Persson, Fogström, K. A. Olimn, Little, M. Olimb, Bergfors.

HC Slovan Bratislava: Pogge – Kundrátek, Starosta, Švarný, Plastino, Luža, Němeček, Bačík, Vopelka – Smoleňák, Taffe, Cheechoo – Kubalík, Jeglič, Nedorost – Lušňák, Chipchura, Viedenský – Petráš, Zigo, Šiška.