Päť postrehov zo zápasu s Barysom Astana

Slovan má za sebou tretí domáci zápas. Na svojom konte má skvelých osem bodov, posledné tri získal po výhre nad Barysom Astana 5:3. Víťaznú premiéru v pozícii asistenta si pripísal Rudolf Jendek.  Naopak návrat na lavičku Barysu nevyšiel Andrejovi Nazorovovi. V bránke hostí sa predstavil slovenský reprezentačný brankár Ján Laco, ktorý zápas ale nedochytal. Prečo?

Efektívny Slovan v prvej tretine

Dalo by sa povedať, že prvé tretiny začínajú belasým vychádzať. Proti Barysu síce prvýkrát ohrozili Jána Laca až v ôsmej minúte, druhý puk v zápase zo strany Slovana smerujúci medzi tri žrde skončil v deviatej minúte za chrbtom slovenského brankára v bráne Astany. Andrej Šťastný využil dobre časovanú prihrávku od Roka Tičara. O pár minút sa presadil zo svojej typickej pozície Ladislav Nagy, ktorému puk posunul Surový. V závere tretiny sa po siedmej strele Slovana, ktorú vyslal Nedorost belasí tešili z vedenia 3:1. Lavička Astany neostala chladnou, pre Jána Laca sa zápas skončil po prvej tretine.

Malý, veľký muž

Francis Paré má za sebou debut v belasom drese. Už počas predzápasovej rozcvičky bol na ňom vidieť hlad po hokeji. Z ľadu odchádzal do kabíny medzi poslednými. Hráč s číslom jedenásť na chrbte sa od úvodu trošku hľadal, napriek tomu rozdal zopár pekných pukov, podporil tak útok belasých. Jeho chvíle prišli v druhej časti, dostal sa do dobrých streleckých možností, predviedol, že strela z prvej mu nie je cudzia. Slušná palicová technika a nižšie ťažisko, to sú hlavé prednosti kanadskéhe útočníka. Celkovo ohrozil Ivanova päťkrát, na Laca v prvej časti nevystrelil. Boli sme zvedaví ako sa jeho prítomnosť na ľade odzrkadlí počas presilovky.  Ruskí rozhodcovia videli iba dva fauly hostí, ten prvý až na začiatku tretej tretiny!? Počas presilovky predviedol zápar pekných ťahov,  gól sa mu nepodarilo dosiahnuť.  Jeho prvý zápas v našom drese hodnotíme pozitívne.

Prvá útočná formácia Barysu

Ak by sme to zobrali s nadsádzkou, Barys by bez prvého útoku prehral v Bratislave 0:5. O všetky tri góly sa postarali hráči útočnej formácie Dawes-Boyd-Bochenski. Po bratsky si góly rovnomerne podelili. Zo zadu ich dopĺňali Lundin s Dallmanom, ktorí si vylepšili osobné štatistiky. Keď bola táto formácia na ľade, mali naši obrancovia s Grarnettom plné ruky práce. Hlavne v presilovkách predviedli výborné akcie, diváci si prišli na svoje. Garnett ukázal viacero skvelých zákrokov. Barys dal až dva góly  v početnej výhode, čím potvrdil, že presilovka je jeho silná zbraň.

Nedorostova forma

Venco Nedorost sa nám rozstrieľal, dal tretí gól v treťom zápase po sebe. V stretnutí síce dvakrát sedel na trestnej lavici, ale fauly, po ktorých na ňu putoval boli oprávnené. Prerušil rodiacu sa akciu súpera, neboli to tzv. hlúpe fauly. Pri jeho vylúčení však Slovan inkasoval. Nedorost svoj trest odčinil tým najlepším, možným spôsobom. Gólom, ktorý sa len tak ľahko nevidí. Kašparov puk trafil golfovým úderom, ten skončil za chrbtom bezmocného Laca v bráne. Darilo sa mu aj na vhadzovaniach, keď vyhral 8/14.

Tretia výhra v rade na domácom ľade

Konečne sa zlomilo prekliatie domáceho ľadu, kde sa belasým v úvode sezóny nedarilo, stratili viacero bodov so súpermi, ktorí patria do kategórie „hrateľní“. Tri výhry v rade na domácom ľade, to sme tu dlho nemali, o to viac nás to teší.Pozitívna zmena je aj predvedená hra akou sa Slovan prezentuje. Už menej nás teší skutočnosť, že zápas s Barysom nedohrali Tomáš Starosta a Patrik Lušňák. Prvý menovaný odohral iba 2:46, v úvode prvej časti zblokoval strelu súpera, po ktorej sa iba s ťažkosťami zviechal z ľadu. Napokon už do zápasu nezasiahol. Patrik Lušňák sa neobjavil pre zranenie v tretej časti.