HC Slovan ukončil sezónu

Hokejisti Slovana sa po sedemročnom pôsobení v KHL vrátili v sezóne 2019/2020 do Tipsport Ligy. Rozbehnutú sezónu Tipsport Ligy 2019/20 zastavil širiaci sa vírus SARS – COV – 2, pre ktorého hrozbu sa podobne ako v iných európskych súťažiach rozhodli aj zástupcovia slovenských klubov predčasne ukončiť prebiehajúcu sezónu po 55 odohratých kolách. Slovan napokon obsadil konečné druhé miesto.

K informácií Ligovej rady o vyhlásení výsledkov súťažného ročníka Tipsport Ligy 2019/20 sa vyjadril generálny manažér HC SLOVAN Juraj Bakoš: „Rešpektujeme výsledky po 55.kole, kde sa nedohrali 3 kolá v základnej časti a vôbec nezačali súboje v play-off. Zároveň ale musíme konštatovať, že takto vyhlásiť konečné poradie je málo na to, aby sme si mohli s čistým svedomím zavesiť na krk strieborné medaily.“

HC SLOVAN Bratislava mrzí fakt, že súťaž nemohla dospieť do svojho vyvrcholenia počas atraktívnych bojov o majstrovský titul v play – off, na druhej strane s plnou vážnosťou príjma všetky opatrenia príslušných orgánov v zamedzení šírenia nebezpečného vírusu.

Sezónu 2019/20 dnes dopoludnia v priestoroch kabíny ukončili oficiálne aj hráči a realizačný tím, ktorí sa stretli s vedením klubu. HC SLOVAN ústami generálneho manažéra Juraja Bakoša poďakoval za odvedenú prácu počas celého ročníka a umiestnenie na priebežnej druhej pozícii. Klub rovnako prisľúbil hráčom vyriešenie všetkých administratívno – finančných záležitostí vyplývajúcich z ukončenia ročníka „vyššou mocou“. Uvádza sa oficiálny web belasých.

Pridaj komentár