Päť postrehov zo zápasu s Detvou

Slovan v utorok na domácom ľade zdolal Košice 6:1, v piatok privítal hokejistov Detvy, ktorých naposledy doma zdolal 11:0. Nič podobné sa v piatok nestalo, Slovan porazil svojho súpera aj štvrtýkrát v sezóne, tentokrát 4:3.

Nacvičená akcia

Slovan otvoril skóre v tretej minúte zápasu, kedy na svoje prvé striedanie naskočila štvrtá formácia vedená Jakubom Urbánkom. Ten po pravom krídle potiahol puk, a presnou prihrávkou vyzval na skórovanie Romana Žitného. Šikovný krídeľník jeho ponuku neodmietol, a prvou strelou belasých v zápase otvoril skóre. Vo svojom druhom striedaní si obaja aktéri celú situáciu zopakovali. Tentokrát ale Petrík Žitného strelu chytil.

Gól, ktorý teší dvakrát

Slovan síce v zápase prehrával, napokon stav zápasu otočil vo svoj prospech, výhru mu zabezpečil päť minút pred koncom Radovan Puliš. Hráč, ktorý minulú sezónu obliekal dres Detvy. Je nepísaným pravidlom, že hráč sa chce proti svojmu bývalému klubu ukázať. „Určite to bol pre mňa iný zápas, keďže som v minulosti v Detve hrával. Nehrali sme dobre, tešia nás iba tri body,“ povedal po zápase strelec víťazného gólu a dodal :“ Videl som ako Jindro (Abdul pozn.red.) potiahol za bránu puk, čakal som na prihrávku spoza brány, som rád, že som to trafil.“

Prsty v troch góloch

Detva po poslednom zápase, kedy v Bratislave prehrala 11:0 nehrala tak ustráchane, aj keď prvýkrát na Habala vyslala strelu až v 8.minúte. V prvej časti si vytvorila dve nebezpečné akcie, ktoré sa skončili gólom. V oboch mal prsty Peter Šišovský, ktorý v roku 2011, kratúčko pôsobil aj v Slovane, kam si ho vtedy vyžiadal vtedajší kormidelník Slovana Štefan Mikeš. O tom, že zápas mu chutil, dokumentoval aj treťou nahrávkou v zápase, kedy vyrovnal Fekiač. Aj v tomto prípade, platilo, že proti svojmu bývalému klubu sa hráč vie viac namotivovať.

Gól po deviatich zápasoch

Hrať proti súperom, z nižšej časti tabuľky nebývajú ľahké. Súper hryzie, snaží sa čo najviac favorita potrápiť. „Detva dôsledne napádala, lietala po celom ihrisku, čím znepríjemňoval hru. To je jej štýl hry,“ zhodnotil Puliš. „Takéto zápasy sú hlavne o hlave, ale osobne si myslím, že by sme ich mali lepšie zvládať“, uzavrel. Na jeho slová nadviazal Abdul, ktorému sa podarilo skórovať po deviatich zápasoch. „Hra bola naozaj zlá, pripravovali sme sa na súpera ako proti Košiciam, nechceli sme nič podceniť. Hoci sme dali rýchly prvý gól, moc nám nepomohol. My asi musíme v zápasoch iba doťahovať, krútil hlavou český útočník. Svojím gólom vyrovnal na 2:2. „Asi som potreboval takýto škaredý gól, chvála bohu, že to tam padlo. Pri trestnom strieľaní mi puk skĺzol, už som musel improvizovať a dopadlo to tak ako to dopadlo…“

Sersenov zápas číslo 580

V stretnutí s Košicami odohral v Tipsport Lige zápas číslo 400 Radovan Puliš. Kapitán belasých Michal Sersen si v drese Slovana pripísal zápas s poradovým číslom 580. Rekordérom je bývalý kapitán Slovana Richard Kapuš, ktorý si slovanistický dres obliekol 655-krát.