Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Minsk

Slovan si poradil s Dinamom Minsk 4:2. Okrem toho, bolo to prvé víťazstvo v ročníku a proti Minsku mimoriadne dôležité. Slovan zaznamenal v tejto sezóne prvý domáci trojbodový zápis, ak berieme do úvahy prípravné stretnutia, kde síce svojich súperov zdolal po predĺžení, resp. na samostatné nájazdy. Orol Dixon úspešne zvládol prelet nad ľadovou plochou, aby sa pozdravil s Harvym či nastupujúcimi hráčmi Slovana.

Družná debata s rozhodcami

V prvej tretine sa hlavní rozhodcovia predviedli vo svojej kráse. Trestali iba domácich Slovanistov, čo sa počas prvej tretiny nepozdávalo Milošovi Říhovi, ani kapitánovi Meszárošovi. Tí veľakrát na výrokmi mužov v pruhovanom iba krútili hlavami. Po skončení prvej tretiny si Radek Smoleňák pri časomeračoch odchytili  jedného hlavného rozhodcu a žiadal vysvetlenie. V tom istom čase si na paškál pozval druhého hlavného rozhodcu tréner Říha, aby sa ho spýtal na jednoliaty meter. Lebo verdikty, za ktoré boli v prvej časti belasí vylučovaní boli prísne. Posudzovanie zákrokov sa vyrovnalo, od druhej tretiny na trestnú lavicu postupne odchádzali aj hráči súpera.

Genowayov koncert

Kanaďanovi, vedúcemu druhej formácie zápas mimoriadne chutil. Sekundu pred koncom úvodnej časti v oslabení parádnym gólom vyrovnal. Bola to jeho jediná strela na bránu, čím si otvoril strelecký účet v sezóne. Následne sa prihrávkami podieľal na Meszárošovom a Řepíkovom góle. Jeho útok mal prsty vo všetkých štyroch góloch Slovana. Vynikal na vhadzovaniach, keď vyhral 7 z 10. Či to bude jeho rituál zatiaľ nevieme posúdiť, ale vždy, pred každým vhadzovaním usmerňoval obrancov, kam sa majú postaviť.

Víťazný návrat Andreja Meszároša

Meszároš sa zranil 5.12.2016 v stretnutí proti Omsku. Od vtedy absolvoval niekoľko operácii, pre ktoré vynechal zbytok sezóny. Do prípravy na nový ročník sa s tímom zapojil neskôr. Hoci s mužstvom vycestoval na úvodný trip, do stretnutí nezasiahol. Ligovú premiéru po dlhej pauze od hokeja zaznamenal proti Minsku, kde po boku Cama Barkera nastúpil v prvej formácii. Podobne ako Genoway, aj on ohrozili Enrotha jednou strelou, obaja pálili ostrými, keďže ich puky skončili za brankárom súpera. Okrem gólu si v stretnutí pripísal aj bod za prihrávku.

Perfektné presilovky

Už na tripe Slovan nehral svoje početné výhody zle. Proti Minsku síce nevyužil dlhú početnú výhodu o dvoch hráčov, napriek tomu ju nehral zle. Častou streľbou ohrozoval Enrotha. Činil sa najmä Barker, ktorý v stretnutí ohrozil bránku šiestimi strelami. Takto ho fanúšikovia z predošlého pôsobenia v Slovane poznali. Škoda, že neskóroval, ale po jeho strelách bol pred bránou závar. Slovan napokon skóroval v dvoch presilovkách, vďaka ktorým otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech. Zápasy sa rozhodujú v presilovkách, čo sa aj potvrdilo, o to sme radšej, že sa tentokrát nepotvrdilo nepísané hokejové pravidlo :“ak nevyužiješ početnú výhodu o dvoch hráčov, nezaslúžiš si vyhrať“.

Rozdielne tretiny

Zápas sa hrá 60 minút. Treba makať aj za nepriaznivého stavu. V prvej časti mal Slovan veľmi zlý prechod do útočnej tretiny. Miestami ťažkopádny, skúšal to po výške oblúčikmi. To súper zachytával, navyše po Taimiho obľúčiku sa do šance dostal Pavlovič, ktorý otvoril skóre. V druhej tretine to bolo o niečo lepšie, ale okrem šancí v spomínanej početnej výhode o dvoch hráčov si Slovan veľa príležitostí na gól nevytvoril. V záverečnej tretine sa hra dopredu zlepšila, belasí hýrili pohybom, boli priamočiarejší, lepšie korčuľovali, z čoho pramenili fauly súpera. Po dobre zahratých presilovkách vyhrali tretiu časť 3:0, keď dielo dokonal do prázdnej brány Smoleňák.