Vedenie KHL zaujalo stanovisko v prípade Slovana, manažment chce mať jasno do dvoch mesiacov

Pri príležitosti zápasu hviezd KHL v Soči sa prezident súťaže Dmitrij Černyšenko pre ruskú tlačovú agentúru TASS vyjadril aj na adresu bratislavského Slovana. Jeho slová fanúšikov belasých potešili, po dlhom mlčaní ohľadom budúceho pôsobenia Slovana v KHL sa konečne jej predný predstaviteľ vyjadril priamo na túto tému, ktorá posledné dni zamestnáva nielen mysle samotných fanúšikov, ale i médiá. „Máme predpisy, ktoré upravujú pravidlá na vstup klubov do súťaže. Preto je náš postoj v súvislosti so Slovanom jednoduchý. V budúcom roku ho opäť radi uvítame v súťaži a ja osobne si Slovan v KHL želám tiež,“ povedal Černyšenko. 

Generálny manažér Slovana Maroš Krajči nám v nedávnom rozhovore povedal, že klub bude najbližšie dni usilovať o to, aby zostal v KHL, ale nechal túto myšlienku otvorenú s tým, že to nebude robiť za každú cenu. Marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda nám situáciu priblížil ešte bližšie: „Černyšenkove vyjadrenie vnímame pozitívne, nakoľko sme podobné slová čakali už po našom stretnutí v Soči. Sme radi, týmto vyjadrením utíchli falošné tóny ohľadom nášho konca v súťaži, trebárs aj ústami bývalého veterána Majorova či iných. My sme verili, že aj nové vedenie pochopí, že pre celkový obraz súťaže bude dobré, ak ju budú hrať hlavné mestá, pekné mestá, dobré letiská, pekné haly, výborní fanúšikovia, dobrý marketing a kluby s bohatou históriou. Sme síce teraz poslední v divízii, ale vo všetkých spomenutých atribútoch ďaleko prevyšujeme niektoré kluby,“ toľko k vyjadreniu nového vedenia KHL.

Milan_vajda

Slovan teda viac-menej pozitívny ohlas nového prezidenta súťaže očakával. Toto však nebolo achilovou pätou celého problému, ten je momentálne naozaj niekde inde. „Druhý krok však musíme urobiť my. KHL je naozaj veľmi drahá. Chceme mať istotu skôr ako v minulosti, možno do nejakých dvoch mesiacov.  Našim cieľom je momentálne stabilizovať chod klubu tak, aby ho nebrzdili nehokejové súvislosti ako v tejto sezóne. S rozpočtom bojujeme už od septembra a trápime sa. Za takýchto okolností to je zlé pre manažment, hráčov i fanúšikov. Podrobnejšie rokovania s KHL nás čakajú v najbližších týždňoch a mesiacoch. Naše zdroje peňazí sú závislé na obchode s Ruskou federáciou a v tejto časti sveta je momentálne veľmi komplikovaná a nestála situácia,“ priblížil Vajda skutočný problém a pokračoval: „Potrebujeme mať plnú halu, priemerne deväť až desať tisíc fanúšikov. Všetko sú to spojené nádoby, my vieme, že divák príde do hľadiska len vtedy, keď budeme mať dobré výsledky. Niektorí z tých ľudí, čo chodia na hokej, sú totiž aj tzv. fanúšikovia úspechu. S takýmto rozpočtom môžme vyhrať v play-off  s Dynamom Moskva jeden zápas, ale nie celú sériu. Dynamo k nám prišlo so štyridsiatimi hráčmi, z ktorých dvadsať sedelo na tribúne a tá TOP dvadsiatka hrala. My máme dvadsaťpäť hráčov, chýba nám päť  zo základu a okamžite to je na ľade vidieť,“ zhodnotil záverom riaditeľ marketingu.

dakovacka

Manažment Slovana teda v najbližších dňoch čaká veľký boj. Podľa vyjadrení Milana Vajdu by chcel mať klub jasno čo najskôr, čo je férové aj voči fanúšikom, pretože tí ešte z ďalšieho rozhodnutia o tom, v ktorej súťaži nakoniec bude hrať Slovan v sezóne 2014/15 nervózni nie sú, ale dá sa očakávať, že s pribúdajúcimi týždňami sa aj u nich bude napätie stupňovať…

FOTO: Digi sport + archív SP

Pridaj komentár