Päť postrehov zo zápasu s FK Senica

V 28. kole išlo obom súperom o veľa. Seničania po prehre vo finále Slovenského pohára prišli do Bratislavy zabojovať o štvrtú priečku v tabuľke. Boli sme zvedaví na ich výkon, ale hlavne na predvedenú hru belasých, ktorí v nedeľu oslavovali spolu s fanúšikmi 96. výročie založenia klubu.

Unavená Senica

Odohrať 120 minút, mať na regeneráciu medzi zápasmi iba dva dni nie je ľahké. Senica navyše finále prehrala, čo hráčom na psychike nepridalo. Napriek polčasovému stavu 3:1 v prospech Slovana, na hre Senice nebolo badať žiadnu únavu. V piatej minúte mali hostia na svojom konte už dva rohy! Po treťom Senickom rohu sa ujali vedenia v zápase, keď na päťke ostal nekrytý Pillár. Ani po  vyrovnávajúcom góle belasých hostia neprestávali nebezpečne podkurovať obrane Slovana. V 22.minúte bývalý hráč Slovana – Hlohovský prekonal Krnáča. Jeho strela skončila na žrdi. Senica vďaka svojej aktivite zahrávala v prvom polčase viacero rohov, ktorými ohrozovala Krnáčovu bránu. Ten po jednom z nich predviedol ukážkový zákrok, ktorým podržal svoj tím. Únava Senice bola markantná hlavne v druhom polčase.

Zreľákove gólové prebudenie

Adam Zreľák naposledy skóroval v lige ešte 7.3. Slovan vyhral v Zlatých Moravciach 2-0, Adam v 87. minúte spečatil víťazstvo belasých. Takmer dva mesiace trvali Zreľákove gólové suchoty. V zápase proti Senici mal leví podiel na zisku troch bodov pre Slovan. Konečne sa strelecky presadil. Pri vyrovnávajúcom góle Slovana Mészárosovi adresoval gólovú prihrávku. Jeho druhý gól po oku lahodiacej akcii a centri z pravej strany stál za to. Nadýchaný center mu na hlavu poslal Karol Mészáros, ktorý mu vrátil gólovú nahrávku. Zápas mu chutil, nechýbalo veľa, mohol sa tešiť aj z hattricku. Ako sám po zápase priznal,: „Nestihol som  už v gólovej príležitosti nadvihnúť loptu ponad Šullu. Hoci sme nezačali dobre, som rád, že mi to tam konečne padlo. Do polčasu sa nám zápas podarilo otočiť. Získali sme dôležité body, štvrtú pričeku sa budeme snažiť udržať do konca ligy, zabezpečiť si tak miestenku v Európe.“ Pár minút pred koncom Zreľáka nahradil Ďuriš, Ladislav Pecko doprial Adamovi potlesk z riedko zaplnených tribún. Adam si doprial darček k svojim 21. narodeninám, ktoré oslávi v utorok 5.5. Spolu s Mészárosom patril k najlepším hráčom na ihrisku  Karol Mészáros si víťaznú náladu priniesol z nedeľňajších osláv, jeho tím vyhral Slovan cup.

Brejkové situácie

Slovan sa dostával v zápase do  viacerých brejkových situácii. Gól na 2:1 prišiel po jednej z nich. Ďalší gól  z brejku visel na vlásku hlavne v druhom polčase, kedy sa Slovan dostal do niekoľkých takýchto situácii. V 51. minúte prišiel protiútok Slovana z pravej strany, kde operoval aktívny Mészáros. Rýchlu akciu zabrzdila nepresná finálna prihrávka smerujúca na Zreľáka. V 55. minúte situácia ako cez kopirák. Milinkovičov pas na Mészárosa, jeho center do šestnástky zmarila obrana hostí. 62. minúta Mészáros z pravej strany nenašiel v dobrej streleckej pozícii Milinkoviča, ktorý na prihrávku nedosiahol. V 67. minúte Milinkovič vysunul Zreľáka, ten nezakončil presne. Škoda týchto nevyužitých šancí.

Nešťastný čas výkopu

Po nedeľňajšej vydarenej akcii, kedy si hráči spolu s fanúšikmi na Kuchajde pripomenuli 96. výročie založenia klubu sa čakala vyššia návšteva ako 893 divákov. Zápas hraný netradične v pondelok, cez pracovný deň o 17.15 značne ovplyvnil počet ľudí na tribúnach. Televízia a komercia majú na trhu veľkú silu. Diváci mohli vidieť najlepší výkon belasých v jarnej časti. Viackrát si Slovan vyslúžil po svojich akciách potlesk. Ak by sa zápas skončili 5 či 6-1 nikto by nemohol povedať ani pol slova. Veríme, že hráči potvrdia výkon v piatok proti Myjave, čím pozvú fanúšikov na ďalší domáci zápas. Ten Slovan odohrá v sobotu 16.5. o 19.00 . Zápasová návšteva 893 divákov je treťou najmenšou v aktuálnej sezóne. Menej ľudí prišlo na zápas ŠK Slovan – Spartak Myjava 691. Stretnutie Slovana so Zlatými Moravcami videlo iba 635 fanúšikov.

Pecko na nohách

Ladislav Pecko je typom trénera, ktorý zápas na lavičke prežíva. V zápase proti Senici dokázal celý zápas stáť pri čiare, vo vyhradenom priestore, odkiaľ usmerňoval svojich hráčov. Neraz sme počuli jeho hlas aj na protiľahlej tribúne. Aj za priaznivého stavu pre Slovan hráčov neustále burcoval, nabádal ich k ešte väčšej aktivite. Cez polčas poslal do zápasu Lásika s Niňajom. Hlavne striedanie Štefánika bolo vydarené. Samuelovi prvý polčas herne nevyšiel, nadviazal na svoj menej výrazný výkon z Košíc. V závere stretnutia poslal do hry  Filipa Ďuriša, ktorý sa mu za krátky pobyt na ihrisku odmenil gólovou šancou. Trpezlivosť ruže prináša, na výkon proti Senici sa dalo pozerať. Aj keď stále je čo zlepšovať. Ako hovorí klasik: „Nesmieme zaspať na vavrínoch“.