Preview: ŠK Slovan Bratislava vs. AS Trenčín

24. kolo Fortuna ligy uzavrie šláger kola medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Po sobote súboj piateho celku s druhým. Obom aktérom ide o veľa. Slovan sa bude snažiť opätovne preskočiť Senicu, ktorá dokázala vyhrať v Banskej Bystrici. Do kariet nezahralo Slovanu ani víťazstvo Trnavy na Žitnom ostrove. Trenčín sa bude chcieť vrátiť na čelo ligového pelotónu, keďže Žilina doma s Košicami nezaváhala. Veríme, že aktéri zápasu predvedú atraktívny futbal, s lepším koncom pre Slovan. Slovenská liga je vyrovnaná súťaž, každý v nej môže poraziť každého.

 

Screenshot_2

 

ŠK Slovan

Po výhre 2:1 nad Podbrezovou, Slovan zaznamenal prvé jarné víťazstvo na domácom ihrisku. Reprezentačná prestávka pomohla hráčom Slovana k doliečeniu si drobných zranení. Potešiteľné správy prišli z tábora belasých, kapitán Martin Dobrotka je fit, odhodlaný nastúpiť a podať za Slovan čo najlepší výkon. Proti Česku nastúpil na svoj 30. reprezentačný zápas Kornel Saláta, Adam Zreľák bol kapitánom „21“ v zápase s Ukrajinou.

AS Trenčín

Jar vychádza Trenčanom výborne, o čom hovorí desať bodov na ich konte po štyroch odohraných zápasoch. Každá séria má svoj koniec, preto veríme, že prvú prehru na jar, si Trenčín pripíše po zápase so Slovanom. Dres Slovana oblieka viacero futbalistov, ktorí v minulosti  pôsobili v AS Trenčín. (Štefánik, Kubík, Peltier).

Vzájomné zápasy

Slovanu sa proti Trenčínu dlhodobo nedarí. Z posledných šiestich zápasov vyhral jediný. V ostatnom pohárovom zápase boli belasí blízko k prelomeniu tejto nepriaznivej bilancie. Po obrovských chybách, stretnutie prehrali, čím vypadli z bojov v Slovnaft cupe.

18.03.15 AS Trenčín ŚK Slovan Bratislava 2 : 1
05.10.14 AS Trenčín ŚK Slovan Bratislava 4 : 0
24.09.14 ŚK Slovan Bratislava AS Trenčín 0 : 2
05.04.14 AS Trenčín Slovan Bratislava 0 : 1
18.10.13 Slovan Bratislava AS Trenčín 0 : 3
28.07.13 AS Trenčín ŚK Slovan Bratislava 4 : 2

 

Nastúpi Slovan v tejto zostave?

Perniš – Gorosito, Saláta, Niňaj- Dobrotka -Simonič, Milinkovič, Soumah, Štefánik– Mészáros, Zreľák

 

One thought on “Preview: ŠK Slovan Bratislava vs. AS Trenčín

Pridaj komentár