Kmotríkovi došla trpezlivosť, výstavba Tehelného pola je nateraz zastavená!

Výstavba Národného futbalového štadióna (NFŠ) dostala vážne trhliny. Po pondeľňajšom zápase Slovana so Senicou o tom informoval Ivan Kmotrík starší. Ten oznámil, že ďalej nemieni financovať stavbu, majiteľovi Slovana došla jednoducho trpezlivosť. „Mám toho za uplynulé mesiace plné zuby. Podľa môjho názoru bude najlepšie, keď vlastníkom štadióna nebude Kmotrík, ale mestská časť alebo vláda. Chceme vymazať problémy, aby sa ľudia prestali sťažovať, lebo si myslia, že štadión chce stavať Kmotrík, aby na ňom mohol zarábať. Nám za tie roky dalo strašne veľa práce, aby sme dostali od 35 organizácií územné rozhodnutie, celá záležitosť je momentálne na prokuratúre. S tým súvisiace nekončiace problémy nás už stáli veľa peňazí. Preto tvrdím, že ideálne bude, ak bude štadión vlastniť štát a Slovan si tu bude môcť prenajať šatne a ihrisko a hrávať na ňom,“ povedal Kmotrík.

Jedna strana teda svoj názor vyjadrila, na ťahu je teraz vláda a mesto. V každom prípade je toto rozhodnutie ďalšou ranou pre fanúšikov, ktorí majú Pasienkov rovnako po krk a návšteva na zápasoch Slovana stále klesá. „Uvidíme, ako sa k tomu postaví mesto a vláda. V každom prípade si stojím za tým, že bude menej starostí, keď nebude majiteľom štadióna Kmotrík. Štadión tu ostane, ja tu byť nemusím. My sme zo štátu nečerpali ani korunu, hoci sme mohli. Nechceme štátne peniaze, pokiaľ to nebude dohodnuté. Ak si niekto myslí, že chce na tom Kmotrík zarábať, tak je na omyle. Aj preto som dnes učinil toto rozhodnutie,“ informoval ďalej Kmotrík.

Opäť sa teda raz potvrdilo, že na Slovensku je možné naozaj všetko. Nálepka „banánovej“ republiky po týchto udalostiach svieti zasa raz jasnejšie. Je smutné, že v čase futbalovej eufórie, kedy si Slovensko po postupe na MS môže opäť zahrať medzi smotánkou v Európe, hádžu poslanci mesta i štátu polená pod nohy všetkým, ktorí majú futbal radi, nielen Slovan. Ešteže v Čechách neprebiehajú futbalové MS so slovenskou účasťou a nemôže prísť k situácii, že by po zápase išiel najlepších oceňovať niektorý z politikov. V tom prípade by asi utŕžil o niečo viac, ako len piskot…

Pridaj komentár