V nádhernom zápase sa Slovan rozlúčil so ziskom bodu (FOTO + VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Jokerit Helsinki 2:3 pp (0:1,0:1,2:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 49. Nagy (Brejčák), 52. Murley (Hudáček, Baranka) – 2. Sallinen (Peltola), 36. Gunderson (Sallinen, Aaltonen), 65. Korpikari (Omark)

Slovan Bratislava: Backlund (Godla) – Baranka, Sersen, Barker, Brejčák, Lunter, Mihálik – Nagy, Tičar, Jeglič – Bartovič, Murley, Hudáček – Rehák, Šťastný, Netík.

Jokerit Helsinki: Helenius (Karlsson) – Korpikari, Gunderson, Väänänen, Peltola, Ohtamää, Todd – Hagman, Kapanen, Huhtala – Sallinen, Wirtanen, Aaltonen – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Hahl, Pöysti.

Rozhodovali: Jeřábek, Sergejev–Balodis, Birin. Vylúčení: 2:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 10.0555 (vypredané).

Fíni vstúpili do zápasu výborne, už po dvoch minútach prekvapil Backlunda strelou z pravej strany Sallinen. Slovan v prvej tretine odpovedal šancami Nagya a Murleya, Helenius však svoj tím podržal.

V druhej tretine sa začal hrať výborný hokej na oboch stranách, Slovan ma niekoľko dobrých možností na vyrovnanie. Boli to však opäť Fíni, ktorí sa radovali z vedenia. Štyri minúty pred koncom sa pekne trafil Gunderson.

V tretej tretine sa diváci vo vypredanej Slovnaft aréne dočkali nádhernej odmeny. Slovan, napriek tomu, že hral opäť iba na tri útoky a päť obrancov vložil do posledného dejstva úplne všetko a výsledkom mu bol emotívny záver, pri ktorom behal mráz po chrbte. Najskôr sa v 49. minúte presadil Nagy, ktorý svoj blafák perfektne zakončil, o tri minúty dokonca Murley vyrovnal. Zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom mali viac šťastia hráči Jokeritu. Slovan sa tak v poslednom zápase v sezóne rozlúčil so ziskom bodu, pre každého hráča však tento bod znamenal víťazstvo.

Petri Matikainen, tréner Slovana: „Som rád, že sme dokázali za nepriaznivého stavu zabojovať a vyrovnať, bod s takýmto súperom má svoju cenu. Bratislava je skvelé miesto pre hokej, situácia je však ťažká, je mi ľúto, že sa to takto končí.“