Päť postrehov zo zápasu s Kometou Brno

HC Slovan si v odvete poradil s Kometou Brno 3:2 po s.n. Zaujal holub, ktorý si prišiel pozrieť tento hokejový súboj. Na svoj prvý zápas nastúpil Marek Mazanec, na ľade ho bolo cítiť. Podobne ako jeho krajan v bránke súpera Vejmelka aj on bol draftovaný Nashvillom Predators. Obaja českí brankári mali modré prilby.

Prvé vedenie v zápase

Možno je to paradox, ale raz to muselo prísť. Slovan odohral v príprave viacero prípravných stretnutí a v každom jednom inkasoval ako prvý. V domácom zápase proti Brnu sa ujal vedenia v 6. minúte, keď sa presadil Hecl. To dokonca v polovici duelu navýšil po skrumáži pred bránou Smoleňák. Slovan si výsledok nepostrážil a po slabšom vstupe do tretej tretiny sa hosťom podarilo vyrovnať. Napokon si po výhre 3:2 po s.n zapísal druhé víťazstvo v príprave.

Zakončenie v každom striedaní

V stretnutí zaujal výkon štvrtej formácie. Nielenže jej krídelník Hecl skóroval, keď dorazil Černého pokus od modrej čiary, ale pri každom striedaní sa tejto formácii podarilo ohroziť bránu súpera. Mladý český obranca tak oslávili svoje 20 narodeniny prihrávkou. Najaktívnejším bol spomínaný Hecl, ktorý v 23. minúte pekne strieľal z prvej, v tretej časti nevyužil brejk. V samostatných nájazdoch parádne zakončil svoj nájazd vedúci štvrtej pätorky Mikúš.

Istota v bráne

Do Bratislavy dorazil iba v pondelok, aby v utorok nastúpil proti Komete. Brankár Marek Mazanec v stretnutí ukázal viacero istých, dôležitých zákrokov, vďaka ktorým svoj tím výrazne podržal. Z jeho hry vyžaroval potrebný pokoj, čo dodalo istotu aj pre mužstvo, ktoré sa naňho mohlo spoľahnúť. V samostatných nájazdoch strelcov súpera vygumoval, tí ho  v stretnutí prekonali dvakrát, keď v podstate za góly nemohol. Ak by sme to povedali s nadsádzkou chytil asi desať čistých gólov súpera. Ak bude takto chytať  aj v sezóne asi máme jasná jednotku. Nechceme však po prvom vystúpení predbiehať, ale dojem máme z neho výborný.

Kostrbatá rozohrávka

V modernom hokeji je dôležitý priamočiary prechod do útočného pásma. Ten sa spravidla začína od obrancov, z minulosti to bolo aj od Brusta. Proti Komete bol prechod do útočného pásma komplikovaný, chýbal moment prekvapenie, či priama kolmá prihrávka. Často lietali puky z pásma na útočníkov na slepo, a hlavne nepresne, čím súper zadarmo získal možnosť založiť protiútok. Túto pasáž musí Slovan jednoznačne zlepšiť ako aj nepresné strely obrancov z výhodných pozícii.

Dobré akcie striedali slabšie

Slovan striedal dobré momenty so slabšími. V prvej tretine diváci, ktorých prišlo na zápas 4.386 zatlieskal peknej súhre Kašpara s Ebertom, ktorý výborne hľadal Viedenského. V polovici druhej časti Slovan prepadol v strednom pásme, Haščák svoj únik nezakončil, keďže Mazanec proti nemu umne vykorčuľoval z brány, čím zjavne slovenského útočníka zneistil.  V záverečnej tretine sa do zápasu nezapájal Řepík, ktorý chýbal pri samostatných nájazdoch. Za Slovan neuspeli Viedenský a Kašpar.