Slovan získal do stredu poľa maďarského reprezentanta Holmana

ŠK Slovan Bratislava podpísal štvorročnú zmluvu s ofenzívnym stredopoliarom Dávidom Holmanom. Najnovšia posila Slovana bude pripravená zasiahnuť už do sobotňajšieho derby v Trnave. Holman bude v Slovane nosiť dres s číslom 27.

„Získavame cennú posilu do našej ofenzívnej formácie. Dávid je kreatívny a veľmi inteligentný futbalista a očakávame, že sa stane tvorcom našej hry. Má výbornú kopaciu technicku, dobré fyzické predpoklady a hlavne myšlienku, ktorú dokáže v zápase realizovať. Môže byť obrovským prínosom pre našu ofenzívnu činnosť. Sledovali sme ho uplynulého polroka, záujem sme prejavili už pred sezónou, no vtedy sa transfer ešte nepodarilo zrealizovať. Vo svojom poslednom klube patril medzi opory a pravidelne hrával. Rokovania o jeho prestupe preto neboli jednoduché a trvali pomerne dlho. O Dávida malo záujem viacero klubov a nás teší, že sa nám ho podarilo dotiahnuť do Slovana. Dnes sme s ním podpísali 4–ročnú zmluvu. Dávida v Slovane vítam a verím, že s Ibrahimom Rabiom vytvoria veľmi silnú dvojicu v strede poľa,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. pre klubový web.

Od začiatku roka 2016 hral Holman v najvyššej maďarskej súťaži za Debrecín. V drese tohto klubu pravidelne nastupoval v základnej zostave, počas sezóny a pol si pripísal 52 štartov s bilanciou desať presných zásahov a osem gólových asistencií. S Debrecínom sa v sezóne 2015/16 radoval z primátu vicemajstra Maďarska. Holman reprezentoval Maďarsko v mládežníckych kategóriách, za výbery do 19 a 21 rokov odohral 9 duelov a dal v nich tri góly.

Pridaj komentár