Päť postrehov zo zápasu s Ladou Togliatti

Zápas s Ladou Togliatti Slovanu nevyšiel, herne sa trápil. Keď sa už dostal do šance, stroskotal na Masalskisovi, ktorý iba potvrdil svoju povesť. Hráči Slovana si na ňom vylámali zuby aj v druhom vzájomnom zápase v tejto sezóne, stratili tak s týmto súperom šesť bodov. Lada od druhej tretiny hrala to, čo v Bratislave predvádzajú takmer všetky celky z ich „kategórie“. Zaťovičov gól bol produktom ich taktiky.

Tri strely, dva góly

Už počas rozcvičky viacerí hráči Slovana odišli skorej do šatne. Medzi prvými odchádzal z ľadu Barry Brust, medzi poslednými Garnett, Jeglič, Tičar, Šťastný, Skalický, Luža a Lušňák. Zatiaľ čo všetci hráči Lady využili plný čas na rozkorčuľovanie Slovanisti iba časť z neho. Podobne ako v Minsku, keď Slovan nastúpil do druhej tretiny a za pár sekúnd inkasoval, bolo to mu tak aj proti Lade. Gól prišiel v čase 0.28 z prvej  šance v zápase. Navyše Brust si puk nešťastne zrazil sám za svoj chrbát. Slovan na to zareagoval v 6 minúte, keď Lušňák ponúkol vyrovnanie Viedenskému, ten neuspel. Odpoveď Lady prišla okamžite, na Romanovovu strelu z prvej Brust nestihol zareagovať. Po tomto góle ho v bráne nahradil Garnett.

Lužov prvý gól v KHL

Patrik Luža sa od zápasu k zápasu zlepšuje. Na svoj prvý gól v drese Slovana v KHL čakal štytri sezóny. Porcia zápasov, do ktorých nastúpil sa zvyšuje. Zatiaľ čo vlani odohral 22 zápasov s bilanciou (0+1), v tomto ročníku má na svojom konte už odohraných rovnaký pošt zápasov. Po zápase s Ladou Togliatti už aj s gólom a dvoma asistenciami. Jeho gól padol po pohotovej dorážke v presilovke.

Skalického gól na tretí pokus

Pavol Skalický patril v zápase medzi najaktívnejších hráčov Slovana. Bojoval, dostával sa do šancí, prvé dve ešte nepremenil, uspel vo svojej tretej, ktorú pretavil do gólu. V 47. minúte sa dobre zorientoval pred bránou, puk pretlačil za Masalskisov chrbát. V zápase vyslal na Lotyša v bráne Lady sedem striel, škoda pre Slovan, že sa ujala iba jediná. Najaktívnejším strelcom na bránu súpera bol s ôsmimi pokusmi Milan Bartovič. Zápas proti Lade Slovanu herne nevyšiel, najviac bol vidieť už niekoľkokrát nami spomínaný štvrtý útok Lušňák-Viedenský-Skalický.

Školácke vylúčenia

Hokejistom sa v zápasoch pri striedaniach stáva, že omylom niekto skočí na ľad skôr ako jeho dvojička odíde na striedačku, či opúšťa ľad, nejaví tak záujem o hru. Slovan dostal trest za zlé striedanie v zápase počas prvej tretiny hneď dvakrát a to v krátkom časovom úseku. Lada presilovky nevyužila, ale v zápase sa stalo, že Slovan neskôr pri striedaniach hral raz 20 sekúnd vo štvorici, raz na pár sekúnd dokonca iba v trojici, aby sa nedopustil podobného prehrešku. V samom závere spravil Švarný niečo, za čo v hokeji začali udeľovať dve minúty. Po odpískaní zabrzdil pred brankárom, čím ho „zasnežil“. Rozhodcovia to posudzujú ako nešportové správanie. Aj keď už bolo v tom čase o zápase rozhodnuté, jeho počin bol zbytočný.

Rozháraná hra

Každý tím do zápasu vstupuje s určitou taktikou. Ak dostane gól či dva hneď v úvode zápasu, celá taktika sa zmení, treba vymyslieť niečo nové. Ak do toho prídu vylúčenia, niektorí hráči sa ani počas tretiny nedostanú poriadne na ľad. To je prípad Louisa LeBlanca. Kanaďanovi zápas absolútne nevyšiel, zaznamenal v ňom až 3 mínusové body, a to na ľade strávil iba 7:42, čo je po Kozákovi s časom 6:41 druhý najmenší čas strávený na ľade. Pre hráča, ktorý začínal v prvom útoku je to žalostne malá porcia. Paré vo svojich prvých dvoch zápasoch zaujal viac, proti Lade sa do zostavy nezmestil. To, že Lade nejdú presilovky podľa predstáv bolo v zápase čitateľné. V druhej tretine dokonca v oslabení belasí svojho súpera zatlačili, uzamkli asi na 30 sekúnd v ich tretine.  Nebol to zo strany Slovana oslnivý výkon, chýbala ľahkosť, clonenie brankárovi, ktoré Slovan predvádzal v posledných domácich dueloch. Celé to bolo s Ladou nejaké rozhárané.