Juniori Slovana s prvou prehrou v nadstavbovej skupine, i dôležitým triumfov v Bystrici

V nadstavbovej časti extraligy juniorov sa Slovan predstavil v posledných dvoch stretnutiach na ihriskách svojich súperov. V sobotu v zápase bohatom na góly dokázal zvíťaziť v Banskej Bystrici 6:5. O deň neskôr, uzavrel „prvú časť“ nadstavby prehrou 4:1 so SR „18“

HC ‘05 B. Bystrica  – HC Slovan Bratislava 5:6 (2:4, 2:1, 1:1)

Góly: 3. Moravčík (Domaev ), 11. Tamási (Klienderer ), 26. Andrisák (Brnčal), 34. Jendroľ (Vydúrek, Košecký), 52. Tamási (Andrasík, Gašpar) – 2. Kundrát (Alekseev, Jaško), 9. Galis (Kuzmín, Bilík), 18. Alekseev (Laššo, Gevorkian). 19. Fereta  (Halama, Danišovský) 30.Gevorkian (Laššo, Ficel), 41. Danišovský (Galis Kuzmín).

Belasých čakal náročný zápas na ľade Banskej Bystrice. Výsledok z tohoto duelu by mohol hrať pred play-off dôležitú úlohu. Slovanisti dobre začali, keď uz v druhej minúte poslal svoj tím do vedenia Kundrát. Hoci domáci odpovedali rýchlym vyrovnávajúcim gólom, prvá tretina patrila Bratislavčanom. V druhej tretine sa domáci tím pokúšal o vyrovnanie, Slovan ale svojmu súperovi dokázal vzdorovať a pridať ďalší gól. V poslednej časti poslal do dvojgólového vedenia belasých kapitán mužstva Danišovský gólom „zo šatne“. Bystričania dokázali iba znížiť, Slovan zaknihoval ďalšie dôležité tri body.

SR „18“ – HC Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 3. Regenda (Bjalončík, Múčka), 17. Šmída(Marcinek, Hrabčák), 58. Bjalončík, 59. Marcinek  (Václav,Hedera)  – 30. Halama (Trnavský, Galis)

Po náročnom zápase s Banskou Bystricou, sa juniori predstavili v Liptovskom Mikuláši, kde svoje domáce zápasy hráva SR „18“. Od úvodnej tretiny domáci mladíci viedli. Halamovi sa podarilo v polovici duelu znížiť na rozdiel jedného gólu. V závere zápasu pridali reprezentanti do 18 rokov ďalšie dva góly, čím rozhodli o svojom triumfe.  Slovan odohrá odvetné zápasy v nadstavbovej časti na domácom ľade.