Päť postrehov zo zápasu s Metallurgom Magnitogorsk

Po CSKA Mosvka si Slovan zmeral sily s Metallurgom Magnitogorsk. Vďaka bojovnému výkonu sa mu podarilo top favorita celej ligy zdolať 4:3. V roli hlásateľa v ruskom jazyku sa predstavil známy hlas, ktorý nepatrí nikomu inému ako pánovi Františkovi Zelenému, ktorého fanúšikovia poznajú z futbalového Slovana, kde v tejto úlohe pôsobil dlhé roky.

Striedanie brankára

Málokedy sa stane, že súper musí v Bratislave striedať brankára. Stalo sa tak naposledy v stretnutí s Amurom, kedy bránku predčasne opustil Metsola. To, že nedochytá Košečkin, to málokto čakal. Treba povedať, že mu zápas príliš nevyšiel, čo dokonale využili hráči Slovana. Streliť gól tomuto obrovi v bráne nie je ľahké. Dvojmetrový a sto kilo vážiaci brankár svojou postavou zaberie veľkú časť brány. Hráči Slovana ho prekonali po ľade, i dvakrát po výške. Najmä ten Ebertov gól stál za to. Pavučina v pravom hornom rohu bola vyčistená. V polovici zápasu po Slobodovom góle ho nahradil Samsonov. Mladý náhradný ruský brankár inkasoval už iba raz.

19 vs 19

Slovan viedol v zápase 2:0. Potom prišlo kuriózne vylúčenie Cam Barkera za hrubosť. Samotný hráč pri odchode na trestnú ľavicu krútil hlavou. V tejto darovanej presilovke sa  presadil Wolski, ktorý znížil na 2:1.  Bola to 19-násta strela Magnitogorsku na bránu Slovana. Už o 22 sekúnd viedli belasí opäť o dva góly. Po Ebertovom priťuknutí sa dobre zorientoval Marek Sloboda, ktorý strelil svoj prvý gól v KHL. Bol to kľúčový moment v zápase. Rovnako ako Wolski, aj Sloboda poslal na bránu súpera 19-ty puk svojho mužstva. Dodajme, že nadviazal na Eberta, ktorý skóroval z 18-stej strely Slovana na bránu. Marek si gól v tomto ročníku zaslúžil, v zápasoch, v ktorých nastúpil sa snažil. Streliť navyše gól Magnitogorsku, pomôcť tak mužstvu k výhre sa určite počíta.

Opäť ten istý

Už pred zápasom sme vedeli, že jeden z hlavných rozhodcov bude Gofman, ktorý pískal zápas Slovana s CSKA. Mali sme preto obavu, ako to dopadne, nakoľko nedeľňajšie stretnutie sme mali v živej pamäti. Na naše prekvapenie v prvej tretine viedol zápas bez chýb, až keď prišlo v závere prvej časti vymyslené vylúčenie Řepíka. Čo možno zbytočne okomentoval Boychuk, ktorý inkasoval osobný 10 minútový trest. Vo zvyšku zápasu zaujal aj jeho kolega Ansons s číslom 5 na drese, ktorý sa od svojho ruského kolegu veľmi rýchlo učil. Je to škoda, keďže nie vždy citlivo posúdili zákroky súpera. Začo si od domáceho publika viackrát vyslúžili piskot. Do poslednej chvíle sa snažili hosťom dopomôcť k vyrovnaniu, ale Slovan si vedenie ustrážil. Ale na druhej strane tentokrát trestali aj hráčov súpera.

Nástup v tretej časti

Magnitogorsk nepôsobil od prvej minúty tak suverénnym dojmom, ako tento celok zvykne. Slovan začal dobre, už v 15 minúte prvej časti mal na svojom konte 15 striel (údaj z kocky nad ľadom), toľko mal dohromady v nedeľňajšom zápase s CSKA. Je škoda, že sa v prvej časti presadil iba Mikúš, keďže v tutovke počas presilovky neuspel Ebert. Ten si na svoju možnosť počkal v druhej časti. Hostia v záverečnej tretine zrýchlili korčuľovanie, napádali rozohrávku Slovana, vďaka čomu sa dostali k druhému gólu. Kapitán Mozjakin často riešil situáciu individuálne, hoci viackrát mohol ponúknuť puk lepšie postavenému spoluhráčovi. V tretej časti obišiel bránu, dostal sa do ideálnej streleckej príležitosti, jeho pokus skoval Štěpánek do lapačky. Obaja sa postarali o pekný hokejový moment. Na bránu Slovana vyslal šesť striel, najviac zo svojho tímu. Počas presiloviek takmer nezchádzal z ľadu, čo neplatilo o Leeovi, ktorý na modrej čiary hliadkoval vždy plné dve minúty počas presilovky svojho mužstva. To, že sú hostia silní v presilovkách dokumentovali dvoma gólmi z troch, ktoré zaznamenali v početných výhodách.

Využívanie ponúknutých možností

Toto bola cesta k trom bodov. Proti favoritom zápasu je potrebné využiť ponúknuté možnosti na skórovanie. Súpera tým zaskočíte, ten musí so zápasom niečo spraviť. Slovanu sa darilo v prvých dvoch tretinách hrať so súperom vyrovnanú partiu. V hre piatich proti piatim bol miestami aj lepším celkom. Čo dokumentovali tromi gólmi. Dokázal sa presadiť aj v presilovkách, ktoré zahral dobre, aby Boychuk  v jednej z nich upravil na 4:1. V závere zápasu mohol o všetkom rozhodnúť Mikúš, ale svoj druhý gól v zápase nedal, nepodarilo sa mu zvýšiť na 5:3, čím by upokojil situáciu. Takto musel Slovan o tri body bojovať do posledných sekúnd.