Päť postrehov zo zápasu s MFK Ružomberok

26. kolo Fortuna ligy prinieslo viaceré zaujímavé výsledky.  Slovan dokázal poraziť Ružomberok 1:0, využil zaváhanie Senice, ktorá podľahla v Zlatých Moravciach 2:3, preskočil ju v ligovej tabuľke. Ešte v piatok Trenčín zdolal Trnavu 1:0, Slovan tak stráca na tretie miesto dva body. V šesťbodovom zápase s Ružomberkom nás zaujali viaceré momenty.

Prvá domáca nula na jar 

Domáce zápasy sa v jarnej časti belasým nevydarili podľa predstáv. Slovan na jar až trikrát prehral. Hneď v prvom jarnom kole nestačil na Žilinu, ktorej podľahol 0:2, neskôr neskóroval ani proti Dunajskej Strede, čím prehral 0:1. V poslednom domácom zápase podľahol Trenčínu 1:3. V stretnutí s Ružomberkom, si boli belasí vedomí, že ďalšiu prehru si nemôžu dovoliť. Zamerali sa na pozornú obranu, naopak, ako prví otvorili skóre zápasu. V zápase si vytvorili viaceré sľubné šance, po ktorých sa mohlo meniť skóre v prospech Slovana. Za pozornosť stojí super šanca Adama Zreľáka, ktorého Nikolič vychytal, či výborne zahraný priamy kop Marka Milinkovič, ktorý trafil konštrukciu brány.  Slovan mohol vyhrať 3:0, súper napriek snahe, nedokázal priamou strelou zamestnať Krnáča v bráne Slovana. Slovan vyhral 1:0, prvýkrát na jar doma neinkasoval gól.

Prekopávaná 

Aj takto by sme mohli nazvať pasáž zápasu medzi 55.- 65 minútou.  Diváci sledovali nepresnosti v rozohrávke na oboch stranách. Presnú prihrávku sme v tejto hluchej desaťminútovke márne hľadali. Lopta lietala z jedenej strany na druhú, hráči si ju s nadsádzkou povedané prehadzovali ako horúci zemiak. Až potom sa na ihrisku opäť začal hrať futbal, Soumah sa v 66. minúte dostal do sľubnej šance, ktorú ale zakončil strelou vedľa.

Divácky (ne)záujem

Po zlepšenom výkone a remíze 0:0 v ostatnom kole na ihrisku Spartaka Trnava sa čakalo, že na Pasienky zavíta viac divákov ako hlásateľom ohlásených 1119. Pri pohľade na tribúny, je otázne, či ten počet naozaj súhlasí s počtom ľudí prítomných na štadióne. V komornej atmosfére sa hral priemerný ligový futbal, zaujali detské pokriky fanúšikov, ktorí miestami povzbudili  hráčov. Slovan tak zaknihoval najmenšiu jarnú návštevu na domácom zápase. Viac divákov bolo zvedavých napríklad na Podbrezovú 1153.

20150418_192342

Zranení hráči

Zápas v Trnave pre zranenie nedohral kapitán Martin Dobrotka. Počas týždňa netrénoval naplno ani Dušan Perniš. Ani jeden sa neobjavil na zápasovej súpiske. Náhradným brankárom bol mladý Milan Valašík.  V 39. minúte zápasu, musel pre zranenie z hry odstúpiť Lester Stefan Peltier, ktorého nahradil v zápase Soumah.  V mix zóne  chýbal na po zápasovom rozhovore Adam Zreľák, PR riaditeľ klubu Tomáš Straka ho ospravedlnil, nakoľko si v zápase privodil zranenie. Veríme, že zranenia spomínaných hráčov nebudú vážne, a v najbližšom zápase v Košiciach budú trénerom k dispozícii.

Brejkové situácie

V zápase proti Ružomberku sme boli svedkami viacerých herných situácii, kde mohol súper po brejku ohroziť brankára súpera. Slovan sa dostal do niekoľkých takýchto herných situácii. Nepresnou finálnou prihrávkou sa šanca skončila skôr ako stihla začať. Keď sa už aj hráči dostali do prečíslenia, často volili prihrávku do zadu, čím celú akciu zbrzdili. Ružomberok sa pokúšal nakopávať dlhé lopty na Masaryka, hráča, ktorého mali počas jeho pôsobenia v belasom drese diváci radi. Rozhodnutie prišlo po štandardnej situácii, prvý ligový gól v drese Slovana po návrate z hosťovania z Dunajskej Stredy a hneď víťazný zaznamenal Kornel Saláta, kapitán mužstva v tomto zápase.

 

One thought on “Päť postrehov zo zápasu s MFK Ružomberok

Pridaj komentár