Slovan zdolal Trnavu o 39 bodov

BK Slovan B – BK AŠK Slávia Trnava 70:31 (19:8, 19:10, 19:9, 13:4)

V predposlednom zápase v nadstavbovej časti, sa stretol domáci Slovan s Trnavou. Diváci mohli v krátkom čase sledovať ďalšie derby medzi týmito súpermi, tentokrát basketbalové. Zápas bol vyrovnaný iba do druhej minúty, kedy Trnavčanky vyrovnali na 2:2, potom prišiel belasý uragán, po ktorom Slovan odskočil Trnave na osembodový rozdiel. Svoje trojkové pokusy premenili Marcová a Turzáková. Skóre prvej štvrtiny uzavrela Slezáriková, ktorá zakončila svoju prienik. Bola pri ňom faulovaná, úspešne pridala aj bonusový bod z trestného hodu.

V druhej štvrtine pokračovali belasé v dobrom výkone, premieňali svoje príležitosti, ťažili z nepresných striel súpera. Strelecky sa v zápase darilo mladej Lucii Luttmeringovej. Tréner Rakočević, aj napriek priaznivému skóre musel na svoje zverenkyne v závere druhej časti zvýšiť hlas. Slovan vyhral polčas o 20 bodov – 38:18.

Nástup do tretej štvrtiny Slovanu nevyšiel. Ako keby hráčky ostali ešte mysľou v šatni. Prvé body zaznamenali až po troch minútach, kedy zvýšila na 40:22 Luttmeringová. Slovan dominoval hlavne pod oboma košmi, keď využil svoju výškovú prevahu.

V poslednej časti, dal tréner domácich príležitosť všetkým hráčkam. Zápas sa dohrával v pokojnom tempe, Slovan sa v duchu sústredil na nedeľňajší zápas s Nitrou, v ktorom sa rozhodne o víťazovi po nadstavbovej časti. 

Najlepšia strelkyňa Slovana : Luttmeringová – 14 bodov.

Ohlasy po zápase :

Danilo Rakočević (tréner Slovana):

„Odohrali sme dobrý zápas, Trnava nemá takú kvalitu. Pre nás to bol dobrý tréning, na zápas proti Nitre, ktorý hráme v nedeľu. V stretnutí sme dali šancu aj mladším hráčkam, ročníky 1999, ktoré menej hrávali. Máme talentované hráčky, s výkonom som spokojný. Musel som však v zápase na ne zvýšiť hlas, niektoré veci si nemôžu dovoliť spraviť ani keď vyhrávame o 30 bodov. Verím, že sa nám podarí Nitru zdolať, a dobre sa pripravíme na play-off.“

Lucia Luttmeringová (hráčka BK Slovan):

„Som rada, že som dostala trénerovu dôveru v zápase. S tímom som počas sezóny trénovala, hrávala hlavne počas poslednej štvrtiny. Teší ma, že mi zápas strelecky vyšiel.“

Zostava:

počet bodov
#9 Dulová Veronika 4
#6 Kučerková Monika 8
#14 Luttmeringová Lucia 14
#10 Horváthová Silvia 2
#8 Tarkovičová Stella
#7 Slezáriková Lenka 7
#4 Marcová Simona 9
#17 Ošťadálová Radka 9
#33 Horváthová Kristína
#18 Kolesárová Martina 3
#22 Turzáková Nikola 3
#34 Zarevúcka Žofia 11

Pridaj komentár