Päť postrehov zo zápasu s MFK Zemplín Michalovce

ŠK Slovan má za sebou prvý jarný domáci zápas. Súperom belasých boli v dohrávke 21. kola Michalovce. Podľa predpokladu, nešlo o prechádzku ružovým sadom, súper z Michaloviec bránil s desiatimi hráčmi. O troch bodoch rozhodol v 90. minúte Tamás Priskin. Brankár Mucha si udržal tretie čisté konto v rade. Teba dodať, že v Podbrezovej či proti Michalovciam naňho smerovala za 90 minút v obidvoch prípadoch jediná strela. Obrana Slovana zatiaľ funguje ako hodinky.

Plných 90.minút pre Scotta

Stredný defenzívny záložník Scott Granwald odohral na jar za Slovan pár minút ako striedajúci hráč. Proti Michalovciam sa predstavil v základnej zostave,  od prvej minúty ho bolo na ihrisku „cítiť“. Hýril pohybom, rozdával presné lopty. Ukázal viacero pekných dlhých pasov za obranu, z ktorých ťažil hlavne Marko Milinkovič. Nemáme k dispozícii štatistiku o počte odbehaných kilometrov, v Scottovom prípade by sme určite našli zaujímavé číslo.  Scott sa v strede ihriska snažil súperovi hneď pri zárodku jeho akcie odobrať loptu, to sa mu veľakrát podarilo. V závere zápasu sa mohol stať hrdinom, poslal do šance Vitteka, ten svojmu spoluhráčovi prihrávku vrátil, Scottov pokus z hranice šestnástky skončil nad bránou. Juhoafričan ukázal svoj potenciál, uvidíme ako sa bude prezentovať v ďalších zápasoch, ak dostane od trénera dôveru.

Papavasiliouv žolík

Po hodine hry vytiahol Papavasilou eso z rukáva, keď na ihrisko poslal Tamása Priskina. Ten nahradil v stretnutí nevýrazného Savičeviča, ktorému zápas príliš nevyšiel. Všetko mohlo byť inak, ak by Vukan v prvom polčase po Vittekovej tyčke dopravil loptu za Kelemenov chrbát. Priskin typologicky odlišným hráčom ako Savičevič, hru Slovana oživil. V 73. minúte v tesnej blízkosti nedokázal do konca dotiahnuť spoluprácu s Vittekom, keď mieril nad bránu. V 90. minúte Salátovu dlhú nakopávanú loptu pre Priskina sklepol Zreľák, aby sa maďarský reprezentant v službách Slovana po 10-krát v sezóne zapísal do streleckej listiny.

Ochota bojovať celých 90 minút

Boli zápasy, kedy Slovan neúspešne dobíjal bránu súpera, v závere rezignoval. Toto nebol prípad výkonu hráčov proti Michalovciam, keď sa neustále tlačili pred bránu, aby im bol odmenou Priskinom gól v 90 minúte. „Šťastie patrí k futbalu, myslím si, že sme chceli viac vyhrať ako náš súper, bol to zápas o prvom góle. Dali sme ho síce až v 90. minúte, ale aj o tom je futbal“, skonštatoval po zápase Róbert Vittek. Slovan išiel za vytúženým gólom do samého záveru, čo ho stálo veľa síl. Tie hráčom Slovana v tejto fáze nechýbali. „Celú zimnú prípravu sme odpracovali, bola náročná, teraz sú vidieť prvé výsledky. Aj ku koncu zápasu dokážeme strieľať góly“, vysvetľuje kanonier belasých.

Kelemenov a Grigov návrat na Slovan

Obaja spomínaní páni majú za sebou Slovanistickú minulosť. Zatiaľ, čo tréner Griga dokázal so Slovanom vyhrať v sezóne 1998/1999 titul, Marián Kelemen také šťastie počas jeho účinkovania v bratislavskom Slovane nemal. V roku 2001 stál v bránke belasých, zažil až troch hlavných trénerov(Jarábeka, Alexandra Vencela st., či Antona Dragúňa). V zápase si nepočínal najhoršie, vo viacerých situáciach si svoje miesto v bránke zastal.

Zápas s rovnakým koncom

Marko Milinkovič patril k najlepším hráčom Slovana už počas prípravy. Svoju formu si preniesol aj do ligy. Proti Michalovciam patril spolu so Scottom k najaktívnejším hráčom na ihrisku. Jeho centre z pravej strany boli pre obranu súpera nebezpečné. V 20. minúte vyskúšal strelou z poza šestnástky pozornosť brankára Kelemena, ako aj po priamom kope v druhom polčase. V jeho úvode využil zlú rozohrávku michalovskej obrany, miesto strely volil prihrávku. Slovan mohol rozhodnúť oveľa skôr, mal na to niekoľko príležitostí. Vittek ani Savičevič, ale úspešní neboli. Podobne ako na jeseň v Michalovciach, o svojom víťazstve rozhodol v 90. minúte. „Ukázali sme charakter a vôľu vyhrať“, povedal po zápase Marko Milinkovič a dodal: „Lopta je guľatá a stať sa môže všetko. Tak ako sa nám podarilo dať gól v posledných sekundách na 1:2 v prvom zápase u nich. Veril som, že ten gól napokon dáme.“