Päť postrehov zo zápasu so Severstaľom Čerepovec

Slovan má za sebou ďalšie domáce stretnutie. V prestrelke, kde sa vo vedení striedali oba celky sa belasým podarilo proti Čerepovcu získať dva body, keď uspeli po samostatných nájazdoch. Aj v 14. zápase zo 17 odohraných Slovan v stretnutí prehrával. Tak ako Hudáček, tak aj Mazanec držia lapačku v pravej ruke, strelci si preto museli na tento aspekt zvyknúť, napokon v Bratislave padlo deväť gólov.

Rozháraná prvá tretina

Prvá časť nepriniesla pekný hokej. Častými prerušeniami a faulami sa hralo v nerovnovážnom stave. Keď Kazakovcev narazil Šťastného, dlhšie sa nehralo. Andreja museli odviesť na nosidlách, čo nikdy nie je príjemné sledovať. Ruský útočník za tento zákrok v stretnutí dohral. Zaujalo aj zlé striedanie na oboch stranách, v prvej časti bolo udelených šesť trestov. Na svoje prvé striedanie sa v zápase dostali Sloboda s Heclom až v 17. minúte.

Prvé strely

Slovan si vo svojom prvom striedaní vytvoril šancu. K odrezanému puku, sa ale dostali hostia, ktorí svojou prvou strelou v zápase prekonali Mazanca. Už v 58. sekundu viedli. Veľmi podobný scenár sa odohral v úvode druhej časti. Súperov prvý pokus smerom na Mazanca skončil v sieti. Slovan sa nenechal v tejto štatistike zahanbiť, aby Hrnka prvou strelou belasých v tretej časti prekonal Hudáčka.

Góly v presilovkách

Zatiaľ, čo Slovanu sa presilovky proti Spartaku nedarili, proti Čerepovcu v tejto činnosti zabral. Zaznamenal totiž až tri zo štyroch gólov v presilovkách. Konečne sa presadil Buchtele, ktorý na prvý gól v sezóne potreboval pätnásť zápasov. Po parádnej Skalického prihrávke mu stačilo ideálne nastaviť hokejku. Hrnka sa presadil svojim typickým spôsobom, keď sa dobre zorientoval v bránkovisku. Pri Meszárošovom góle spravil výbornú robotu pred Hudáčkom Hlinka. Súper sa nenechal zahanbiť, keď v presilovkách skóroval dvakrát. Podobne ako Slovan v jednom prípade využil clonenie stojaceho hráča pred brankárom.

Varovný prst

Keď Buchtele otočil na 4:3, zdalo sa, že Slovanu tento gól pomôže a v „laufe“ pridá piaty. Nestalo sa, Hlinka svoje dve dobré možnosti nepremenil, čím Čerepovec zostal v hre. Hostia dlhý čas v tretej tretine trávili pred Mazancom. Slovan šesť minút od spomínanej Hlinkovej príležitosti nevystrelil na Hudáčka. Osem minút pred koncom zápasu dvojici Voráček Švarný unikol Černov, ktorého museli obrancovia Slovana faulovať. Kagarlickij, ale trestné strieľanie nepremenil. Vyslal ale varovný signál, že ešte nie je koniec.. Slovan sa z toho nepoučil, aby ten istý hráč vymyslel gól pre Stasenka, ktorý trestuhodne osamotený nedal Mazancovi nádej. Výborne hrajúci Kagarlickij mohol pridať piaty gól hostí, Mazanec jeho puk schoval do lapačky. Je pre nás záhadou, že tento hráč nepôsobí v nejakom bohatom klube.

Zostava v predĺžení

Možno je to zámer. Slovan hráva predĺženia s jedným útočníkom a dvomi obrancami. Ťažko povedať, čo je výhodnejšie, ale tak ako Spartak, tak aj Čerepovec nastúpili s dvomi útočníkmi a jedným obrancom. Keď Després hneď po úvodnom buly podrazil súpera, Čerepovec mohol o všetkom rozhodnúť vo výhodnej presilovke 4v3. Nestalo sa, o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy, kde bol úspešný iba hráč zápasu Tomáš Hrnka, ktorý ako jediný prekonal Hudáčka.