Juniori s majstrovským titulom

Do štvrtého finálového zápasu vstupoval Slovan s mečbalom, hráči Dukly Trenčín s nožom na krku. Oba celky vychádzali od prvej minúty z pozornej defenzívy. V prvej polovici úvodnej tretiny diváci veľa čistých gólových príležitostí nevideli. Keď sa dostal Slovan do početnej výhody, zakombinoval prvý útok, puk od mantinelu sa dostal k Halamovi a vedúci tejto formácie prekonal Hrenáka 1:0. Vzápätí dostali presilovkovú možnosť aj hostia z Trenčína. Studenič v čistej príležitosti nedokázal po súhre celej formácie trafiť odkrytú bránu. Slovan oslabenie ustál, pri vylúčení Bačíka Pavlas čaroval, keď ho nedokázal prekonať Holenda ani Studenič. Nevyžité príležitosti Trenčanov potrestal v oslabení Liška, ktorý dobre umiestnenou strelou poslal svoj tím do vedenia 2:0. V závere tretiny prišlo k súboju pri mantinely, ten nevydržal, hlavný rozhodca poslal 1:38 minúty pred koncom hráčov do šatní.

Druhú tretinu začali hostia dobrou príležitosťou, do ktorej sa dostal agilný Studenič. Pavlas jeho strelu betónom zneškodnil. Belasí následne v možnosti na 3:0 nedokázali využiť početnú výhodu. Tú prerušilo vzájomné  vylúčenie Forgácha s Laššom. Diváci boli svedkami viacero šancí, ktoré si vytvárali oba celky. V šanci na kontaktný gól sa ocitol Švec, ktorý v početnej výhode zlyhal. To čo sa nepodarilo Švecovi, to sa vyšlo Zarembovi, ktorý v 32. minúte dorazil puk za Pavlasov chrbát, znížil na 2:1. Slovan si svoj jednogólový náskok ustrážil, aj po ďalšej presilovke súpera, pred treťou tretinou bolo všetko otvorené.

V druhej tretiny rozhodcovia často prehliadali tvrdé zákroky súpera. V 43. minúte to však Novák prehnal, za čo si vyslúžil 5 DKZ. Presilovku belasých narušil Bačikov zákrok. Slovan sa snažil vypĺňať stredné pásmo, čím sa snažil zabraňovať tlaku Trenčína. Ten aj napriek tomu dohrával súboje, čo vyústilo do bitky medzi Galisom a Švecom. Útočník domácich svojho súpera uzemnil, vyslúžil si potlesk slušne zaplnených tribún. Slovan si zahral presilovku, mal deväť minút pred koncom ideálnu možnosť rozhodnúť o svojom víťazstve. Hoci belasí presilovku nevyužili, čas zápasu sa pre Trenčín krátil. Hra sa vďaka častému prerušovaní a vylúčeniam kúskovala. V 58. minúte mohlo byť 2:2, Holendova strela skončila na tyčke Pavlasovej brány. Vzápätí Slovan zle striedal, hostia mali možnosť hrať až do samého konca v početnej výhode. Vsadili na hru bez brankára, vyrovnať sa im nepodarilo ani vo vyloženej šanci, ktorú mal Studenič. Pavlas jeho puk vyrazil. Slovan sa po výhre 2:1 stal majstrom, sériu vyhral 3:1.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Halama (Danišovský, Galis), 18. Liška (Laššo) – 32. Zaremba (Berák, Halabrín)

HC Slovan Bratislava: Pavlas – Bílik, Kuzmín, Bačik, Vidovič, Trnavský, Pribula, Hedera, Fereta – Galis, Halama, Danišovský – Liška, Laššo, Kratochvíla – Škoda, Kundrát, Krajč – Vitek, Šiška, Bednarič

HK Dukla Trenčín: Hrenák – Holenda, Themár, Trška, Šefčík, Forgách, Hrehuš, Danko, Rajnoha – Briestenský, Švec, Studenič – Pataky, Špankovič, Novák, Berák, Halabrín, Zaremba – Trudman, Longauer, Tužinský