Juniori doma bez prehry

Juniora Slovana sa počas víkendu predstavili na domácom ľade. V sobotu si v dramatickom zápase poradili s MHC Martin 4:3 po predĺžení. V nedeľu si poradili s minuloročným finalistom z Liptovského Mikuláša 6:4.

HC Slovan Bratislava – MHC Martin 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1, – 1:0)

Góly: 11. Jaško (Laššo, Ficel), 28. Danišovský (Kratochvíla, Halama), 53. Danišovský (Halama, Trnavský), 61. Galis (Pokorný, Halama) – 25. Štrbák (Szabo, Fafrák), 33. Tavel (Rudzan, Burzík), 50. Brveník (Štrbák)

Zápas sa pre Slovan začal sľubne, do vedenia svoj tím poslal Jaško. V druhej tretine sa podarilo Martinčanom stretnutie vyrovnať, keď po 40. minúte svietil stav 2:2  Tretia tretina o víťazovi nerozhodla, stretnutie sa dostalo do predĺženia. V ňom mali belasí možnosť početnej výhody, ktorú do víťazného gólu v 61. minúte po desiatich sekundách premenil navrátilec z projektu Orange 20 Galis.

HC Slovan Bratislava – MHk 32 L. Mikuláš 6:4 (5:1, 0:2 , 1:1 )

Góly: 4. Galis (Kundrát), 9. Galis (Halama, Danišovský), 14. Danišovský (Halama, Vidovič), 15. Jaško (Kratochvíla, Trnavský), 18. Kratochvíla (Pribula), 41. Danišovský (Pokorný) – 5. Struška (Nemec), 30. Koštial (Strečok), 39. Florek (Lištiak, Sitek), 56- Fudrek (Laučík)

V nedeľu Slovan odskočil  Liptovskému Mikulášu na štyri góly už počas prvej tretiny. Tú vyhral 5:1, donútil po štvrtom góle brankára Schlachtu  predčasne opustiť svoju bránu. Liptovskému Mikulášu sa podarilo skorigovať na 5:3. V tretej tretine poistil víťazstvo svojho tímu svojím druhým gólom v zápase kapitán Danišovský. Mikulášu sa už iba podarilo skorigovať na konečných 6:4.