Päť postrehov zo zápasu so Spartakom Moskva

Slovan získal proti Spartaku Moskva dva body, jeden stratil, nakoľko po druhej tretine vyhrával 4:0. Stále teda platí, že na plný bodový zisk proti tomuto celku na domácom ľade čaká. Slovan mal v sezóne siedmykrát vypredané, v zápasovom bulletine sa po prvýkrát objavila ako diamantový partner Slovana spoločnosť Wingas. Tomáš Kundrátek si k svojim narodeninám daroval gól, bol to jeho šiesty zásah v sezóne. S piatimi strelami bol vôbec najčastejšie strieľajúcim hráčom Slovana na bránu súpera.

Najlepšia druhá tretina

V minulosti sme boli svedkami toho, že druhá tretina bývala pre Slovan zakliata. Neraz sme to spomínali v našich postrehoch. Nepamätáme si, kedy sa naposledy podarilo Slovanu štyrikrát skórovať počas druhej časti. Po bezgólovej prvej tretine v podstate Slovanu padlo do brány takmer všetko. Zaujala situácia z ôsmej minúty. V krátkom časovom úseku sme boli svedkami troch brejkových situácii, dvoch na strane Slovana, jeden moskovský. Ten druhý sa podarilo Slovanu pretaviť do druhého gólu, kedy Cheechoo veľmi podobne ako v piatok v zápase s Magnitorgorskom poslal puk pred bránu Taffemu, ktorý sa ani tentokrát nemýlil. Nemusel v tomto prípade zakončovať z pokľaku.

Surového „hetrik“

V druhom tohtosezónnom vystúpení v drese Slovana sa podaril Tomášovi Surovému husársky kúsok. Trikrát poslal puk na bránu, trikrát skončil jeho puk v sieti, hoci ten tretí až počas samostatných nájazdov. Jeho prevedenie bolo po kľučke do bekhendu ukážkové. Hneď v úvode druhej tretiny v strednom pásme vybojoval puk, ten bombou poslal za chrbát bezmocného Bespalova. Svoj druhý gól pridal po oku lahodiacej akcii, keď si vymenil puk s Andrejom Šťastným. V zápase ho bolo vidno, pri hre v oslabení uplatnil svoje skúsenosti, ba čo viac, v predĺžení sa dostal do výbornej príležitosti, tú mu zmaril až faulujúci obranca Kalinin.

Keď to začne padať

Bolo zaujímavé sledovať priebeh celého zápasu. Po prvej oťukávacej tretine prišli dve diametrálne odlišné tretiny. Oba celky v nich zaznamenali po štyri góly, pripravili divákom drámu až do poslednej sekundy. Keď si po štvrtom góle Slovana zobral oddychový čas tréner hostí, boli sme prekvapení, že Bespalova nenahradil Svensson, nakoľko dostal z ostatných štyroch striel tri góly. Paradoxne sa v záverečnej časti vyslovene nudil, musel čeliť iba dvom pokusom Slovana na jeho bránu, zatiaľ čo hostia vyslali na Brusta 15 pukov! Tak ako Slovanu v druhej, to hosťom padalo v tretej tretine. Neboli sme však ďaleko od pamätného duelu z 4.januára 2015, kde Slovan viedol na ľade Medveščaku 0:4, aby napokon prehral 5:4. Dve sekundy pred koncom bol blízko ku gólu Leščenko, ktorý iba tesne minul.

Keď ani oddychový čas nezaberie

Spartak začal záverečnú časť s vedomím, že nemá čo stratiť. Hneď ich prvá strela na Brusta skončila v bráne. Zaznamenali rýchly gól zo šatne, ktorý im dal v zápase nádej uhrať dobrý výsledok. Keď sa o štyri minúty podarilo hosťom znížiť na rozdiel dvoch gólov reagoval Miloš Říha oddychovým časom. Stiahol hru na tri formácie, ani to však rozbehnutý Spartak nezastavilo. Pri ich treťom góle ako keby prestali Cheechoo, Plastino a Brust hrať. To využil pohotový kanonier Stoa, ktorý znížil na jediný gól. Spartak vyhrával každý osobný súboj, hral jednoducho. Slovan napokon o svoj luxusný štvorgólový náskok prišiel, z tohoto šesťbodového zápasu vyťažil aspoň dva body.

Predĺženie 3v3

V polovici decembra vedenie KHL odsúhlasilo nový model počtu hráčov v predĺžení. Fanúšikovia Slovanan ho mohli prvýkrát vidieť v stretnutí proti Spartaku Moskva. Na ľade bolo veľa priestoru, čo vyhovovalo najmä rýchlym hráčom. Najviac času na ňom strávil Ďaloga, ktorý takmer nevzchádzal z ľadu. Keď sa po nevyužitých presilovkách na oboch stranách vrátili do hry vylúčení hráči, hralo sa až do prerušenia hry v klasickom formáte 4v4. Pre diváka to bolo niečo nové, je na škodu veci, že k samotnému predĺženiu vôbec prišlo.