Päť postrehov zo zápasu so Spartakom Moskva (+ FOTO zo zápasu so Spartakom Moskva)

Po hodoch býva bolenie brucha. Aj týmto príslovým by sa dala charakterizovať prehra Slovana so Spartakom Moskva. Slovan predviedol jeden zo svojich horších výkonov z tejto sezóny, po ktorom ťahal za kratší koniec. Gól  z prvej strely i šance v zápase je vždy nepríjemný. Hráčom sa tak zrúti taktika v zápase, musia doťahovať. To sa Slovanu nepodarilo, nečakane prehral s nevýrazným Spartakom Moskva.

Prvý Nagyov gól v sezóne

Jediným z mala pozitív z tohto zápasu je prelomenie gólových suchôt Ladislava Nagya, ktorý konečne v tomto ročníku skóroval. Jeho posledný gólový zápis v drese Slovana sa datuje k 24.2.2015, kedy sa presadil v zápase s Jokeritom Helsinki (2:3 pp).V novej sezóne až do tohto zápasu gólovo mlčal. V stretnutí sa snažil, ale  šťastena sa od neho odvracala. Nastupoval v rôznych formáciách, až prišiel úspešný teč Švarného strely. Jeho gól síce prehre nezabránil, verme však, že pomohol samotnému hráčovi.

Unavený Slovan

Každý zápas je iný. Ten proti SKA stál hráčov veľa síl. Jazdilo sa hore dole. Po dni voľna prišiel duel so Spartakom Moskva. Motivácia hráčov bola asi menšie ako proti SKA Petrohrad. Nedovolíme si povedať, že prišlo k podceneniu súpera, ale výkon bol diametrálne iný ako proti SKA. Ako keby Slovan  nedokázal nájsť v sebe viac energie, niečo so zápasom spraviť. Veď po 40. minútach bolo iba 0:1, všetko bolo otvorené. Nadobudli sme však pocit, že sily Slovanistom ubúdali od konca druhej tretiny, čo bolo markantné na ich pohybe. V nej Slovan viackrát vystrelil tesne vedľa brány, nedokázal sa pred ňu natlačiť. V záverečnej časti využili hostia veľké chyby Slovana na strelenie dvoch rýchlych gólov, čím  si vytvorili pohodlný trojgólový náskok v zápase. Belasí už nemali sily na zvrat, v závere ich zaklincoval Radil.

Lacné góly

V básni Sama Chalupku  Mor ho! je pasáž „Duní Dunaj a luna za lunou sa valí“. Z nadsádzkou povedané „Slovan začal zápas a chyba za chybou sa valí“. Kanaďan Garnett sa zaskvel niekoľkými dobrými zákrokmi. Neodpustil si zaváhanie v rozohrávke, ktorému predchádzala chyba Švarného. Spoločne ponúkli vedúci gól Klimenkovi, ktorý kanadského brankára prekonal z veľkého uhla. Druhý gól prišiel po ukážkovom brejku súpera. Sersen sa po zlej prihrávke už nestihol vrátiť, aby zabránil druhému gólu v Garnettovej sieti. Tu bol Kanaďan bezmocný. Pri treťom góle nechali naši hráči volný priestor pre bránou, ktorý využil Genoway. Aj pri tomto zásahu bol na ľade nešťastník Sersen, ktorý si v zápase zapísal až tri mínusové body. Slovan sa dopúšťal chýb, ktoré súper trestal.  Pád Mihalika využil štvrtým gólom opäť Genoweay, aby si  v samom  závere s obranou Slovana poradil zakončujúci Radil. Mal dostatok času na prekonanie bezmocného Garnetta. Po takýchto individuálnych chybách sa súper dostal ku gólom ako slepé kura k zrnu. 

Ach tie presilovky

Slovan a presilové hry. Zvykne sa hovoriť, „opakovaný vtip, nie je v tipom“. Nedá sa však nereagovať. SKA ich na Slovane hral hrozne, ako keby to Slovan odkukal. V zápase so Spartakom Moskva mal nielenže problém poriadne ohroziť Engrena, ale nedarilo sa mu na dlhšie usadiť sa v pásme.  Pri svojej prvej presilovkovej príležitosti musel dokonca Starosta faulovať. Ideálna možnosť na vyrovnanie sa skončila, aj keď presilovky neboli v zápase rozhodujúce. Našťastie realizácia týchto štandardných situácii bola cudzia aj súperovi. Ten dokonca nevyužil dlhú početnú výhodu o dvoch hráčov. V tomto zápase Slovanu nevyšlo takmer nič, ani prehrádzanie hráčov v útočných formáciách zmenu v hre Slovane neprinieslo.

Gól Spartaku po 167 minútach

Spartak sa do ligy vrátil po ročnej prestávke. V sezóne 2013/2014 dvakrát Slovan porazil (5:0 a 3:0), v oboch prípadoch si jeho brankári udržali čisté konto. Možno aj strašiak menom Spartak Moskva bol príčinou slabšieho výkonu Slovanistov. Tí tomuto súperovi nedokázali dať gól dlhých 166 minút, až prišla minúta číslo 167, v ktorej  prekliatie zlomil Surový. Je škoda, že práve po dobrej sérii zápasov Slovan prehral, navyše so súperom zo Západnej konferencie. Aj napriek prehre zostáva Slovan medzi postupovou osmičkou. Strata bodov s takýmto súperom môže v závere ročníka mrzieť.

FOTOGALÉRIA:

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“203″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Spartak 19.9.“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

 

Pridaj komentár