Päť postrehov zo zápasu so Spartakom Trnava (FOTO+VIDEO)

V nedeľu sa na Tehelnom poli odohralo 154. derby medzi Slovanom a Trnavou. Futbal sa musel divákom páčiť, tí vytvorili pravú futbalovú atmosféru. Pred samotným duelom sa fanúšikom predstavili MMA bojovníci Attila Végh a jeho český súper Karlos Vémol, ktorých 9.11..čaká v Prahe v O2 Aréne vzájomný zápas storočia.

Rovnaký výsledok

Slovan sa s Trnavou stretol 3.3.2019, vtedy zápas sledovalo 22 500 fanúšikov. V nedeľu bolo na derby prítomných 14 993 divákov.Oba zápas skončili rovnakým výsledkom 2:0. V oboch sa presadil Andraž Šporar, zatiaľ čo na jar skóroval dvakrát, v tomto stretnutí otváral skóre zápasu.

Rovnaké šance

V úvode zápasu upútali príležitosti na oboch stranách. Lovat z ľavej strany v krátkom časovom úseku vyslal na Greifa dve prízemné strely, v prvom prípade dobre zasiahol brankár Slovana, druhý pokus iba tesne minul bránku Slovana. Niečo podobné sa odohralo na strane Slovana. V 18. minúte sa do šance stredom obrany dostával Moha, obrana hostí mu v poslednej chvíli stihla zabrániť v koncovke. Tak úspešná už nebola pri Šporarovi, ktorému loptu medzi stopérov Trnavy poslal Daniel. Slovinský kanonier prízemnou strelou k tyčke nedal Rusevovi šancu. „Som rád, že som opäť proti Trnave skóroval, darí sa mi proti nim„, povedal po zápase strelec úvodného gólu.

Trénerská výmena názorov

Po polhodine hry prišlo k zaujímavej výmene názorov medzi oboma kormidelníkmi. Portugalčan Cheu rukami gestikuloval smerom k Jánovi Kozákovi ml. Ten mu gestom odpovedal. Trénera hostí napokon musel napomínať tretí rozhodca, na čo zareagoval realizačný tím Trnavy, ktorý svojho trénera stiahol na lavičku. Po zápase si obaja tréneri športovo potriasli rukami.

Vydarené striedanie

V 66. minúte prišiel na ihrisko miesto Daniela Dražič. Od prvej sekundy si zápas užíval, bolo ho plné ihrisko. Viackrát si v súbojoch v strede ihrisko urobil z protihráčov kužele. Bola situácia, kedy dobre vystihol rozohrávku Trnavy a získal loptu pre Slovan. V závere zápasu, ho do brejku poslal Nono. Takmer od stredového kruhu sa na Ruseva rútili traja Slovanisti. Dražič svoje sólo zakončil gólom, keď si kľučkou vychutnal brankára hostí.

Keď červená karta nie je výhodou

V 46. minúte dostal svoju druhú žltú kartu v zápase obranca Mesík. Oslabil svoje mužstvo, ale paradoxne to na ihrisku nebolo príliš vidno. To okomentoval lodivod Trnavy týmito slovami :“ Snažili sme aj ďalej bojovať a oslabení sme hrali lepšie ako v plnom počte. Slovan je majster, má najlepšie individuality. “ Na jeho slová reagoval aj Ján Kozák ml.. :„Vylúčenie súperovho hráča malo byť pre nás výhodou, ale nebolo to celkom tak. Naďalej sme kontrolovali dianie na trávniku, ale v niektorých situáciách sme zbytočne držali loptu. Mali sme hrať jednoduchšie, vo väčšom pohybe. Očakával som, že si vytvoríme viac príležitostí. „

[Best_Wordpress_Gallery id=“885″ gal_title=“Derby 15.9.2019″]

Pridaj komentár