Belasé ťahali vo finálovej dráme za kratší koniec (FOTO+VIDEO)

FC UNION NOVÉ ZÁMKY – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 3:2 (1:0)

Góly: 21. Juríková (vlastný), 46. a 80. Koleničková – 73. Košíková, 78. Marková.

Zostava Slovana: Matúšková – Hollá (K) (72. Gállová), Juríková, Košíková, Pračková – Kovaľová – Čahojová, Fatulová (68. Švecová), Absolonová, Hviščová – Tóthová (60. Marková).

Vo finálovom súboji Slovenského pohára žien sa na štadióne v Spišskej Novej Vsi proti sebe postavili dve momentálne najlepšie slovenské družstvá – obhajca double i aktuálny líder ligovej tabuľky Nové Zámky a Slovan Bratislava. Bratislavčanky nastúpili bez svojej zranenej brankárskej jednotky Veroniky Frantovej a aj jej absencia bola jedným z faktorov, ktoré sa podpísali pod konečný výsledok. Očakával sa síce opatrný futbal s malým počtom šancí a gólov, no tieto predpoklady sa začali rúcať už od prvej minúty. Počas celého zápasu sa hra i aktivita prelievali z jednej strany na druhú a oba celky mali množstvo príležitostí na skórovanie. Hralo sa vo veľmi rýchlom tempe, ženy sa prezentovali obrovskou bojovnosťou o každú loptu a diváci boli preto svedkami aj viacerých ošetrovaní. Po tvrdých stretoch stretnutie nedohralo niekoľko jeho aktérok, vrátane slovanistickej kapitánky Alexandry Hollej, ktorá bola po konci vyhlásená za najlepšiu hráčku nášho tímu.

Belasé začali aktívne. V úvode duelu mala obrovskú šancu Tóthová. Lopta z jej kopačky už mierila do odkrytej brány, no prekonanú brankárku Nových Zámkov zastúpila odkopom na rohový kop jedna z jej spoluhráčok. Následne prišlo viacero šancí Novozámčaniek, ktoré rýchlymi ofenzívnymi výpadmi dostali slovanistickú obranu niekoľkokrát do úzkych. Prvý gól po chybe našej brankárky Matúškovej poslala do vlastnej siete stopérka Juríková. Hneď na začiatku druhého polčasu zvyšovala na 2:0 pre Nové Zámky ďalekonosnou strelou Koleničková. Obhajkyne sa od tej chvíle sústredili na bránenie sľubného náskoku, naopak belasé sa vrhli do útoku a dvoma gólmi sa dokázali vrátiť do zápasu. V 73. minúte najprv svoju výbornú streleckú formu potvrdila už šiestym jarným zásahom (skórovala v každom z piatich súbojov) Kristína Košíková a v 78. minúte vyrovnávala nádhernou strelou Patrícia Marková. Reprezentačná útočníčka Marková má za sebou dlhú hernú pauzu kvôli zraneniu. Do stretnutia preto nastúpila až v 60. minúte a svojou výraznou aktivitou bola veľkým prínosom pre ofenzívu Bratislavčaniek. Nerozhodný stav ale netrval dlho, keďže o dve minúty na to sa druhýkrát v dueli strelecky presadila Novozámčanka Koleničková. Slovanistky boli v 89. minúte blízko k vyrovnaniu, keď brvnom zatriasla strela Kataríny Pračkovej Na tretí gól v ich sieti sa im však už odpovedať nepodarilo a po víťazstve 3:2 sa tak zo zisku pohárovej trofeje radovali Nové Zámky. Pre belasé išlo o prvú prehru v súťažnom zápase po vyše roku.