Päť postrehov zo zápasu so Spartakom Myjava

Po úspešných domácich výsledkoch v predkolách Európskej ligy, sa prvýkrát v novej sezóne pred domácim publikom predstavil Slovan v zápase so Spartakom Myjava. Domáci fanúšikovia boli zvedaví, či sa Slovanu podarí potvrdiť ligové víťazstvo 2:1 zo Zlatých Moraviec. Naposledy belasí proti Myjave na Kopanicich vyhrali 6:3, pri streleckej forme Slovana a Myjavy z úvodu sezóny, sme očakávali stretnutie bohaté na góly. Opak bol ale pravdou. Slovan vyhral doma šesť zápasov v rade, víťaznú sériu nepredĺžil.

Magický, Myjavský výsledok 1:0

Myjave sa proti Slovanu na Pasienkoch v minulosti zvyklo dariť. Posledné dva zápasy Kopaničiari vyhrali zhodne 1:0. Tretí zápas v Bratislave patril opäť im, a znova po výsledku 1:0. Oproti viacerým mužstvám, ale Myjava hrala futbal smerom dopredu, nebránili celý zápas svoju šestnástku. Aktivitou hýrili najmä Pekár so Sládkom, autorom jediného gólu.

Dva rozdielne polčasy

Zatiaľ čo prvý polčas patril Myjave, v tom druhom bol nebezpečnejší Slovan. „Od úvodu sme nezačali dobre, prvý polčas nebol dobrý z našej strany“, zneli krátko po zápase slová kapitána Milinkoviča. Slovan sa trápil v koncovke, brankár Solnička bol na svojom mieste. „My sme mali hrať od úvodu tak, ako sme začali druhý polčas, kedy sme na súpera vybehli“, pokračoval Marko Milinkovič, ktorý sa nevyhováral na štvrtkový zápas v Dubline, ktorý mali belasí v nohách. O slabom prvom polčase zo strany Slovana hovorí nula streleckých pokusov na Solničkovu bránu.

Debut mladého Gonzáleza

V sobotu Slovan posilnil mladý Argentínčan Mauro González.  Ten sa svojej premiéry v belasom drese dočkal už proti Myjave. V 55. minúte za potlesku bratislavských tribún nastúpil ako striedajúci hráč, keď nahradil Richarda Lásika. V zápase predviedol viacero pekných, dlhých pasov. Zohratosť s novými spoluhráčmi bola badateľná. Napriek tomu hýril aktivitou, pýtal si loptu, snažil  rýchlymi prihrávkami prekvapiť obranu súpera. Veríme, že postupom času bude platným hráčom Slovana.

Gonzalez

Mucha verzus Solnička

Zápas Slovana s Myjavou sa niesol v duchu brankárskych zákrokov oboch brankárov. Na domácej strane sa prekonával Ján Mucha, ktorý vytiahol zo svojho repertoára viaceré výborné  zákroky. Držal tak svoj tím v hre.  V prvom polčase však nestačil na dorážku Petra Sládka. Jeho náprotivok Peter Solnička mal po nepremenenej šanci Petra Sládka v druhom polčase obavy. „Ak by Sládek dal na dva nula, mohlo byť zrejme rozhodnuté. Bola to jednoducho tutovka, ktorá nás ešte mohla mrzieť.“ Svoj tím Solnička podržal najmä po Oršulovej a Milinkovičovej šanci. „Od toho som tam, aby som mužstvo podržal v tých kľúčových momentochKonečne sa mi podarilo vychytať zápas na nulu.“dodal šťastný Peter Solnička. Marko Milinkovič označil Jána Muchu za muža zápasu.

Slovanisti Hrnčár s Högerom

Slovan vo viacerých zápasoch ťahal za kratší koniec, keď inkasoval góly od svojich bývalých hráčov. V zápase proti Myjave sa o stratu bodov postarali bývalí hráči Slovana Norbert Hrnčár a Richard Höger, ktorí stoja na lavičke Kopaničiarov. Tí pôsobili v belasom drese v sezónach 1998-2004, respektíve 1996/1997 a 1998/1999. Slovan, a jeho prostredie poznajú veľmi dobre, o čom sa presvedčili samotní aktéri na ihrisku. Myjavský dres oblieka ďalší bývalý Slovanista Peter Jánošík, ktorý do zápasu zasiahol z pozície striedajúceho hráča. Juraj Piroška sa neobjavil ani na lavičke náhradníkov.

Foto. Miro Gasidlo

2 thoughts on “Päť postrehov zo zápasu so Spartakom Myjava

• 27. júla 2015 at 0:46

Päť postrehov:

1. súhlasím, Myjava nedošla brániť

2. súhlasím – rozdielne boli, v druhom som už nemal pivo

3. to je ťažko po 40 minútach – myslím, že je to na ňom a hlavne verím, má dať čo viac ako Lásik, ktorý nemôže dať nič. Btw. my už tribúny nemáme, sme bezdomovec. U nás je doma aj cigánka s kočiarom v sektore hostí.

4. Mucha – skúsenosti bolo vidno, nemusí byť Neuer, bolo vidno ako si prácu uľahčuje tým, že predpokladá, kde má asi stáť, týmto spôsobom zmaril nie dve ale možno 6 potencionálych góloviek súpera – výborný výkon, bez debaty. Vyzdvihnem opäť aj Marka, takisto Oršulu, možno Vitteka. Mínus klasicky dvojzáprah Štefánik – Kubík a dnes aj neviditeľný Meszároš.

5. Neviem zhodnotíť Norove trénerské kvality, ale taký „teraz hulvát“ by sa nám hodil na hráčov aspoň v pozícii asistenta. Taký „hulvát“ tu bol aj na jar ako tréner BB, koučing môže byť uňho OK, o rešpekt by som sa nebál. Akurát čo mi pri Norovi vadilo, že sa rozčuloval smerom k rozhodcom. V jednom momente pri odpískanom ofsajde MY kedy on zarovno somnou na čiare musel vidieť jasný ofsajd, ale OK, emócie patria k tomu.

Vnuk – červená karta Kubíkovi správne, aký to paradox oproti dvom jasným neodpískaným penaltám na každej strane. Otázka znie či je hanbou alebo zrkadlom ligy, asi to druhé, bohužial.

• 27. júla 2015 at 8:57

Trosku ma zarazaju alibisticke vyjadrenia Tittela k zapasom poslednu dobu. Ano, jedenastka na Meszarosa bola cista, ale na to sa predsa nemozme vyhovarat. Mali sme pred sebou 85minut hry. Kvoli rozhodcovi sme ten zapas neprehrali. Hrame bez zalohy a tak trochu bez systemu, spoliehame sa na jednotlivcov, co vymyslia. Skoda, lebo kader sa rysuje fakt dobry, len mam pocit, ze hraci nevedia, co maju hrat, kam nabehnut, kedy a ako napadat. Taky chaos. Najviac sa to prejavuje na tych strednych zaloznikoch, ti su uplne strateny, ako dopredu, tak aj dozadu. Ten mlady chlapec z Argentiny potrebuje cas, myslim, ze sa s nim bude musiet popracovat na kondicii, ale prehlad v hre a presnu nohu ukazal. Tiez som prehvapeny, ako malo sanci dostava Orsula. Vzdy ked strieda, prinesie velke ozivenie. Myslim, ze je skoda ho drzat polcas na lavicke.