Lukáš Droppa novou posilou Slovana

Slovan pokračuje v zbrojení pred novou sezónou Fortuna ligy. K belasým mieri český futbalový reprezentant Lukáš Droppa, o ktorého sa Slovan zaujímal už v zime.

Lukáš má skúsenosti z viacerých zahraničných líg. Pôsobil napríklad v ruskom Tomsku. Práve tu si 28-ročného futbalistu všimol reprezentačný tréner Karel Jarolím, ktorý pôsobil aj v Slovane. V drese ruského FC Tomsk patril rodák z Uherského Hradišťa medzi opory, ale klub mal finančné problémy a tak z Ruska odišiel. Naposledy pôsobil v tureckom Bandirmaspore. S profesionálnym futbalom začínal v Sparte. Neskôr hral v Čechách hral vo Vlašime a Baníku Ostrava. Vyskúšal si aj poľskú najvyššiu súťaž, kde obliekal dres Slasku Vroclav. V Rumunsku hral za tím Pandurii Targu Jiu. V českej reprezentácii debutoval v roku 2016 v súboji proti Nemecku. Odvtedy za národný tím odohral štyri stretnutia. Hráva na poste defenzívne stredopoliara.

„S Lukášom sme podpísali jednoročný kontrakt s ročnou opciou. S jeho príchodom sa zvýši konkurencia v stredovej formácii na poste šestky, kde máme iba de Kampsa. Je ambiciózny a má skúsenosti z ťažkých medzinárodných zápasov. O Lukášovi nám dal dobré referencie aj tréner Karel Jarolím, ktorý u nás pôsobil. Vítame ho v Slovane a veríme, že zabojuje o svoju šancu,“ upresnil  pre oficiálny web klubu viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší.

O Slovane sa rozprával aj s Jarolímom

Lukáš už s tímom absolvoval tréningy a trénerovi Ivanovi Vukomanovičovi bude k dispozícii už dnes v 1. kole Fortuna ligy v súboji Prešov – Slovan. Stretnutie sa odohrá v Poprade o 19.00 h. „Slovan je pre mňa nová výzva a som rád, že tu môžem byť. Pre tento klub som sa rozhodol, pretože má tie najvyššie ambície a chcel som to mať kvôli rodine konečne bližšie domov. Posledné štyri roky som totiž pôsobil v zahraničí. So Slovanom som rokoval už v zime a o pôsobení v tomto klube som sa vtedy radil aj s reprezentačným trénerom Jarolímom, ktorý s mojim pôsobením v Bratislave nemal žiadny problém. Verím, že aj vďaka mojim výkonom bude hrať Slovan v novej sezóne taký futbal, ktorý pritiahne na tribúny fanúšika. Viem, že to nebude ľahké, ale ako som povedal, Slovan je pre mňa výzva,“ dodal Droppa.
Vizitka Lukáša Droppu

Národnosť: Česká republika

Dátum narodenia: 22.4.1989

Výška: 182 cm

Váha: 79 kg

Post: Defenzívny stredopoliar

Kluby: Sparta Praha, (CZE), Graffin Vlašim (CZE), Baník Ostrava (CZE), Śląsk Wrocław (POL), Pandurii (ROU), Tom Tomsk (RUS), Bandirmaspor (TUR)

FOTO: Pavel Mazáč 

Pridaj komentár