Päť postrehov zo zápasu s Traktorom Čeľjabinsk

Slovan zvládol aj druhý zápas v priebehu dvoch dní, keď si po futbalovom výsledku 1:0 poradil s Traktorom Čeľjabinsk. Toho doma zdolal po troch rokoch, stiahol stratu na play-off na osem bodov! Igor Musatov nastúpil na svoj 500 zápas v kariére.

Prvé dve presilovky

Zápasy sa väčšinou rozhodujú v početných výhodách. Tú prvú v zápase mal Slovan, nehral ju zle na ľade sa vystriedala prvá aj druhá formácia. Každá z nich vyslala na Francouza po jednej strele, český reprezentačný brankár bol na svojom mieste. Úplne rovnako dopadla presilovka hostí, aj v ich prípade si ju vyskúšali dve formácie, Brust zneškodnil dva pokusy Čeľjabinsku. Po tejto presilovke uzamkol Taffeho útok Traktor v tretine, gól bol na spadnutie. Cheechoo trafil hornú tyčku. Ani Kundrátek s Nedorostom nedokázali puk dopraviť za bránkovú čiaru.

Keď má jeden gól cenu troch bodov

Keď sa vyhrá za tri body nie je dôležité, či zápas skončí 1:0 alebo akýmkoľvek iným priaznivým výsledkom. Šťastným strelcom jediného gólu zápasu bol Michal Hlinka, hráč, ktorý sa predstavil na turnaji v Bieli s reprezentáciou, za ktorú sa mu v stretnutí s Francúzskom podarilo skórovať. Veľkú zásluhu na jeho góle má Lukáš Vopelka. Ten vybojoval puk, zaviezol ho do útočného pásma, aby ideálne posunul Hlinkovi, ktorý trafil presne. Bola to jeho jediná strela v zápase. Podobne ako v predchádzajúcom stretnutí, aj teraz si štvrtý útok svoje miesto na ľade zastal, napokon sa postaral o víťazný gól.

Symbolika čísla 33

Toto číslo nosí na svojom drese Barry Brust, v tomto zápase sa predstavil s rovnakým číslom na chrbte aj jeho náprotivok Pavel Francouz. Brust v zápase zneškodnil všetkých 33 striel súpera (údaj z kocky nad ľadom), oficiálny zápas v KHL uvádza 31. Vďaka tomu zaznamenal vôbec prvý zápas s čistým kontom v prebiehajúcom ročníku. Už proti Ufe bol k nemu veľmi blízko, žiaľ inkasoval nešťastný gól. Tentokrát sa dočkal, oprávnene bol vyhlásený za hráča zápasu. Škvrnou bol 10 minútový trest, ktorý inkasoval v úplnom závere, kvôli ktorému nebude môcť v piatok nastúpiť. Dodajme, že gól padol v čase 23.33.

Umná hra Slovana

Slovan si veľmi dobré šance vytvoril v prvej časti zápasu. Keď v úvode druhej tretiny Hlinka otvoril skóre, tlak Slovana neprišiel. Slovan poctivou hrou pokračoval v nastolenej taktike, snažil sa držať hru ďaleko od Brusta. Ten vyriešil zopár sporných situácii, krátko pred koncom si dovolil za vlastnou bránou spraviť kľučku na atakujúceho hráča. Pri prísnom Kundrátkovom vylúčení sa v oslabení do dobrej príležitosti dostal Jeglič, ktorý výborne vystihol rozohrávku súpera, stroskotal na pripravenom Francouzovi.

Záverečný tlak Traktoru

V tretej časti si hostia vytvorili zápar dobrých šanci, stroskotali na Brustovi. Tréner súpera v 58.minúte stiahol z bránky Francouza, všetko vsadil na jednu kartu. Novotnému sa podarilo vyhrať kľúčové buly, šestica hráčov Traktoru bola nasťahovaná v tretine Slovana.  Slovanisti hráčov hostí odtláčali mimo streleckých príležitostí, ich strely išli však vedľa. Brust počas ich power play nemusel zasahovať.