Zlepšený výkon od druhej tretiny na body nestačil

Admiral Vladivostok – HC Slovan Bratislava 2:1 (2:0,0:1,0:0)
Góly: 16. Sigarjov (Wright, Morrisonn), 16. Sajustov (Fisenko, Gavrilenko) – 21. Šťastný (Jeglič, Chipchura)

Rozhodovali: Kulakov, Fatejev – Nesterov, Černyšov. Vylúčenia: 3:5 .Využitie: 0:0. Diváci: 5.841

Admiral: Bobkov – Blum, Bartulis, Morrisonn, Volčenkov, Zemčjonok, Gavrilenko, Sigarjov – Fisenko, Sajustov, Sabolič – Krasnoslobodcev, Wright, Gorškov – Kazakov, Makarenko, Žafjarov – Alexejev, Plotnikov.
Slovana: Brust – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Starosta, Luža, Bačík, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Šťastný, Jeglič, Musatov – Vopelka, Lušňák, Skalický – Pätoprstý, Šiška, Petráš.

Už po trinástich sekundách zápasu mal Slovan k dispozícii presilovú hru, túto výhodu však nedokázal zúžitkovať. Domáci postupne preberali iniciatívu, prvú veľkä šancu mal v ôsmej minúte Blum, ale Brust zachránil. Pohroma a to hneď dvojnásobná prišla v šestnástej minúte. Najskôr vyšiel domácim brejk, po ktorom otvoril skóre Sigariov a už o pol minúty vystrelil od modrej čiary Gavrilenko a pohotový Sajustov dorazil puk za Brusta po druhýkrát.

Do druhej tretiny však nastúpil Slovan ako vymenený. Od úvodu sa lepšie pohyboval a po 69. sekundách Šťastný strelou spred bránkoviska znížil na 2:1. Tréner domácich si vzal oddychový čas, ale Slovan naďalej pokračoval v zlepšenom výkone. Vyrovnať mohol Musatov, ktorého tréner Říha poslal od druhej tretiny medzi Taffea a Cheechooa, ale aj pri tejto, a aj pri šanci Kundrátka podržal Admiral Bobkov. Brust mal v druhom dejstve najviac práce pri prečílsení a strele Alexejeva.

Tretiu tretinu začal Slovan v početnej výhode, ale nedokázal ju využiť. Gólom mohla vzápätí skončiť Sersenova strela, Bobkov sa ale nenechal prekabátiť.  Vladivostok sa pochopiteľne začal viac zameriavať na defenzívu a čakal na svoje príležitosti. Slovan sa presadzoval veľmi ťažko, ale snažil sa využívať každú možnosť. Sedem minút pred koncom prišla šanca pre Šťastného, ten však trafil iba bočnú konštrukciu bránky. Dve minúty pred koncom sa dostal k strele z pravej strany Lušňák, ale ani jemu sa nepodarilo prekonať Bobkova a streliť vytúžený vyrovnávajúci gól. V závere hral Slovan power-play, vytvoril si veľký tlak, ale Admiral ho už ustál a pripísal si tesné víťazstvo.

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): „Škoda prvej tretiny, ktorú sme prehrali 0:2. Od druhej časti hry sme sa zlepšili, boli lepším mužstvom. Domácich sme k ničomu nepustili, hrali sme veľmi dobre organizovane, aktívne. Škoda nevyužitých šancí, ktoré sme nedotiahli do konca. Domáci hrali pozorne v obrane, niekedy až na hranici čistoty. Chýbal nám možno väčší dôraz v predbránkovom priestore. Chlapcov však musím za tretí zápas pochváliť, dali zo seba všetko. Trip bol veľmi náročný, časový posun veľký, absolvovali sme dlhé prelety, tri noci sme prakticky nespali. Hráči však bojovali, snažili sa a robili všetko pre úspech mužstva.“