Preview: HC Slovan Bratislava – Sibir Novosibirsk

V druhom domácom stretnutí privítajú belasí Sibir Novosibirsk. Úvodné buly je v piatok naplánované na 17.00. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti ticketportál.

HC Slovan

Slovan zvládol domáci duel s Dinamom Minsk. Hoci po dvoch tretinách prehrával 1:2, v tretej svojho súpera zlomil, aby vyhral 4:2. Víťazný gól zaznamenal Michal Řepík, ktorý sa z prvého útoku presunul ku Genowayovi so Smoleňákom. Tento ťah trénerovi Říhovi vyšiel. Proti Sibiru Novosibirsk by mohli nastúpiť noví hráči, ktorí proti Minsku pre administratívne záležitosti chýbali. Najviac pravdepodobný je štart Simona Desprésa. Do zostavy by sa mohol vrátiť Kozák, ktorému sa skončil trojzápasový trest. Aj keď sa zvykne hovoriť, že víťazná zostava sa nemení, nastúpi Slovan v tomto zložení?

Mazanec (Štěpánek) – Barker, Després – Viedenský, Kašpar,Šerbatov,  Švarný, Taimi – Smoleňák, Genoway,Řepík  – Ebert, Meszároš – Buchtele, Mikúš, Hrnka – Voráček, Černý – Štastný, Sádecký, Skalický – Hecl?

Sibir Novosibirsk

Hokejisti Sibiru sezónu odštartovali sériou štyroch domácich duelov, kde postupne zdolali Spartak 3:1, Rigu a Čerepovec zhodne 2:1, aby nestačili na Torpedo, ktorému tesne podľahli 2:3.  Jasnou jednotkou je český brankár Salák, ktorý v uplynulej sezóne ale pre zranenie odchytal iba 15 duelov. Po trojročnej odmlke sa do KHL vrátil Švéd Zackricsson. Sibiru sa rozpadol úderný útok Šumakov, Šalunov, Sannikov. Prví dvaja prestúpili do CSKA. Hosťom sa v Bratislave zvyklo dariť, hlavne tento už neexistujúci útok bol strojcom úspechov Novosibirsku. Je čas túto negatívnu sériu zlomiť.

Vzájomné zápasy z Bratislavy

30.11.16 HC Slovan Bratislava Sibir Novosibirsk 2 : 5
01.09.15 HC Slovan Bratislava Sibir Novosibirsk 2 : 3
30.10.14 HC Slovan Bratislava Sibir Novosibirsk 2 : 3
13.01.14 HC Slovan Bratislava Sibir Novosibirsk 2 : 1
(1 : 1)
30.10.12 HC Slovan Bratislava Sibir Novosibirsk 6 : 2

Pridaj komentár