Pohodlné víťazstvo Good Angels v Bratislave

BK Slovan Bratislava – Good Angels Košice 28:90 (9:17, 4:18, 3:23, 12:32)

Dvanásťnásobný majster Slovenska z Košíc začal v Bratislave rozpačito. To využili domáce, aby viedli 4:2. Po ich chybách však Košice otočili stav zápasu, v piatej minúte už vyhrávali 13:4. Košičanky predviedli viacero nepresných rozohrávok i streleckých pokusov, čo ale Slovan nedokázal využiť. V úvode druhej štvrtine po hrúbkach v rozohrávke Slovanistiek súper navýšilo svoj náskok. Až v 14. minúte sa Košiciam strelecky pripomenula domáca Zarevúcka, znížila na 11:29. Súper v tréningovom tempe s vedomím stredajšieho zápasu v Kursku kontroloval zápas, polčas vyhral 35:13.

Do druhého polčase nastúpili Good Angels s väčším nasadením, napádali rozohrávku Slovana, čo robilo domácim problémy. Pridávali kôš za košom, Slovan sa do čierneho trafil v 24. minúte, keď premenila trojku Vargová, znížila na 16:45. S rešpektom hrajúci Slovan sa často prizeral jednoduchým zakončeniam svojich súperiek. Bodovo sa začal viac presadzovať až v záverečnej časti, v ktorej dostali väčší priestor na palubovku aj kadetky. A práve Ošťadalovej sa podarilo zaznamenať päť bodov. Už v sobotu si oba celky súboj zopakujú, tentokrát na palubovke Good Angels.

Najlepšou strelkyňou na strane Slovana bola so siedmimi bodmi Lenka Slezáriková, z Good Angles sa najviac darilo Romane Stehlíkovej so 16 bodmi.

Zostava: 

Križmová (0), Zarevúcka (6), Tarkovičová (2) Slezáriková (7), Marcová (0)

(Turzáková (0), Lavríková (2), Ošťadalová(5), Mlynarovičová(0), Vargová(3))

Ohlasy k zápasu:

Danilo Rakočevič, tréner BK Slovan :„Košice nenastúpili plne koncentrované a menej motivované. Mali sme lepšie využiť prvú polovicu zápasu, kde sme nevyužili naše šance. V druhom polčase hral súper agresívne, čím navýšil skóre. Naše hráčky mali pred súperom príliš veľký rešpekt, v druhom polčase sme ich už nedokázali viac potrápiť. V zápase dostali priestor aj 16-ročné hráčky, ktoré dokonca bodovali, čo ma teší. V sobotu sme proti Piešťanom boli viac odvážni.“

Maroš Kováčik, tréner Good Angles: „Pred zápasom, ktorý nás čaká v Rusku sme museli taktizovať. Dali sme preto šancu hráčka, ktoré menej hrávajú,  šetrili sme naše kľúčové hráčky. Napriek víťazstvu som nebol spokojný s našim výkonom v prvom polčase, ktorý sme prespali. Až po dohovore v kabíne sa hra zlepšila. Motivácia na zápas nebola až taká, nakoľko sme už v príprave na zápas s Kurskom.“

 

 

Pridaj komentár