Potvrdené, Špirko si za Slovan v KHL nezahrá

Predsezónna posila Slovana Rastislav Špirko odohrala v belasom drese iba dva zápasy, viac si ich na svoje konto už ani nepripíše. Už vo štvrtok sme vás informovali, že 31-ročný útočník trénoval s hokejistami Martina.  Na facebookovom profile MHC Martin sa dokonca objavila informácia, že s ním vedenie MHC plánuje rokovať o tom, aby začal sezónu v Martine. “Je pravda, že Rasťo s nami trénuje a dohodli sme sa s ním, že si spolu sadneme a porozprávame sa. Nechcem sa bližšie vyjadrovať, neviem, ako vyzerá jeho zmluva so Slovanom, musíme si počkať. Rasťo každopádne nie je hráč pre extraligu a my by sme chceli, aby odohral v Martine len pár zápasov. Ak sa tak vôbec stane,” povedal nám nový prezident klubu MHC Martin Michal Taliga.

Spirko_martin

Už o necelých 24 hodín však nabrala situácia okolo Špirka jasný smer. Ten sa totiž po necelých 4 týždňoch prípravy dohodol s HC SLOVAN Bratislava na ukončení spolupráce. Ako dôvod uvádzajú obe strany osobné dôvody hokejistu. 

Po podpise zmluvy so Slovanom pritom Špirko povedal: “Snažím sa byť pozitívny. Môžem povedať, že boli ľudia, ktorí ma od toho odhovárali, no ja som mal svoju hlavu. Rozhodnutie bolo na mne a ja verím svojim pocitom.” Zdá sa, že reprezentačného útočníka napokon predsa len ktosi odhovoril.

Za dôvodmi rozviazania zmluvy sú údajne Špirkove neuspokojivé podmienky, ktoré dostal. Nejde však o finačné záležitosti, ale o herné. Martinský rodák nebol údajne spokojný s priestorom na ľade, svoj potenciál vidí v prvej či druhej lajne. A ten sa mu pri konkurencii Nagya, oboch Slovincov, či Nedorosta s Videnenským dostane iba veľmi ťažko…

FOTO: TASR, Adrián Danaj

Pridaj komentár