Po dvoch góloch Surového, si Slovan poradil aj s Vitkovicami

HC Vítkovice Steel – HC Slovan Bratislava 3:6 (0:1, 3:3, 0:2)

Góly : 23. Balán (Gřeš), 30. Hlinka (Sloboda, Zdráhal), 38. Kolouch (Olesz)  – 4. Tičar (Jeglič, Starosta), 28. Nagy (Barker), 32. Surový (Barker), 37. Mihalik (Nedorost), 58. Surový (Nagy), 60. Bartovič (Surový, Brust)

HC Vítkovice Steel : Dolejš (Kantor) – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štich, Klok, Pastor, Kovář, Štencel – Gřeš, Olesz, Illéš, Szturc, Zdráhal, Hlinka, Kucsera, Káňa, Vandas, Balán, Tomi.

HC Slovan Bratislava:Brust (Garnett),Barker, Sersen – Starosta, Švarný – Valach, Mihalik – Kozák, Luža, Surový, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Viedenský, Protasenja, Bartovič – Skalický, Lušňák, Petráš.

Vylúčenia: 4:6 navyše Protasenja 10 minútový osobný trest.

Diváci: 1 324

Po Brne a Zlíne, sú Vitkovice tretím súperom Slovana z poza rieky Moravy.  Slovan začal na ich ľade útočne, čoho dôsledkom bol rýchly Tičarov gól zo štvrtej minúty. Domáci Káňa sa v 6.minúte snažil o vyrovnanie, jeho dve sľubné šance zablokovala obrana Slovana. Slovan hral aktívne, pozornosť brankára Dolejša skontroloval  tvrdou ranou Skalický, ten si s jeho pokusom poradil. Belasí viackrát v závere uzamkli päticu hráčov Vítkovíc v ich tetine, druhý gól sa im v prvej časti ani v presilovke už nepodarilo pridať.

Podobne ako Slovanu, aj Vítkoviciam vyšiel vstup do tretiny. Presilovku sa im využiť nepodarilo, pri pretrvávajúcom tlaku vyrovnal na 1:1 Balán. Domáci boli pri chuti, Brust musel čeliť viacerým nebezpečným strelám. Z tlaku Vítkovice nič nevyťažili, na druhej strane sa po nenápadnej akcii presadil Nagy, ktorý poslal Slovan do vedenia. To Slovanu dlho nevydržalo, na 2:2 upravil Hlinka. Odpoveď belasých prišla okamžite, na 3:2 zvýšil Surový. Prestrelku v druhej tretine zakončil štvrtým gólom v Dolejšovej sieti v presilovke Mihalik, aby na 3:4 znížil Kolouch.

Záverečná časť gólové hody nepriniesla. Slovan si strážil svoje jednogólové vedenie v zápase. Domáci hrali krátku presilovku o dvoch hráčov. Slovan sa bezpečne ubránil. V 48.minúte mohol na 5:3 zvýšiť Šťastný, Dolejš jeho pokus kryl. 10. minút  pred koncom sa do odvážneho prieniku vydal Skalický, k zakončeniu sa nedostal. V závere zápasu mohol vyrovnať po Oleszovej akcii Kudělka, jeho strela minula Brustovu bránu. Po kombinácii Nagy so Surovým, zvýšil druhý menovaný na 5:3 pre Slovan. Pri power play Vítkovic pečatil víťazstvo Slovana na 6:3 Bartovič.