Trénerom brankárov Slovana sa stal legendárny Američan Tom Barrasso

Novým trénerom brankárov HC SLOVAN Bratislava bude bývalý skvelý gólman Tom Barrasso.
Tom Barrasso (nar. 31.3.1965, Boston, USA) je dvojnásobným držiteľom Stanley Cupu s tímom Pittsburgh Penguins v čase najväčšej slávy tohto klubu s Mario Lemieux a Jaromírom Jágrom. V oboch sezónach bol prvým brankárom „tučniakov“ a výraznou mierou sa zaslúžil o zisk najcennejšej klubovej hokejovej trofeje.Do NHL mal Barrasso raketový štart už o pár rokov skôr, keď hneď vo svojej premiérovej sezóne 1983/84 v drese Buffalo Sabres pozbieral azda všetky možné trofeje: Vezina Trophy pre najlepšieho brankára, Calder Trophy pre najlepšieho nováčika sezóny, a a tiež sa dostal do prvého All Stars výberu NHL.Celkom Tom Barrasso odchytal v NHL vyše 760 zápasov v základnej časti, k tomu pridal 119 duelov v play off. Viackrát bol účastníkom prestížneho Zápasu hviezd NHL. S aktívnou kariérou sa rozlúčil na olympijiských hrách 2002 v Salt Lake City, v nasledujúcej sezóne 2002/2003 ešte sporadicky nastupoval za St. Louis Blues. V roku 2011 ho slávnostne uviedli do Siene slávy amerického hokeja.Po skončení aktívnej činnosti Tom Barrasso nastúpil na trénerskú dráhu. V rokoch 2007 až 2012 pôsobil v pozícii trénera brankárov alebo asistenta hlavného trénera v tíme NHL Carolina Hurricanes, kde spolupracoval s takými brankármi, ako Cam Ward alebo Michael Leighton.

Barrasso má aj kvalitné skúsenosti s Kontinentálnou hokejovou ligou: v sezóne 2012/2013 stál na striedačke hviezdami nabitého Metallurgu Magnitogorsk po boku kanadského trénera Paula Mauricea. V Bratislave sme ho už raz mali možnosť privítať: presne 6. januára 2013 v pamätnom zápase (4:3 po nájazdoch), v ktorom sa so Slovanom lúčili Andrej Sekera a Ľubomír Višňovský.

V Slovane bude hlavnou úlohou Toma Barrassa viesť v tréningoch dvojicu kanadských gólmanov Michaela Garnetta a Barryho Brusta. Od jedného z najlepších brankárov NHL v posledných desaťročiach sa však bude môcť určite priučiť aj nádejný Christián Pavlas, ktorý by mal v klube pôsobiť v pozícii tretieho gólmana.

Správu priniesol oificálny web hcslovan.sk

Tom Barrasso

 

Pridaj komentár